Zerwijmy łancuchy

LOGO_Zerwijmy_lancuchy.png
LOGO_Zerwijmy_lancuchy.png

„Zerwijmy łańcuchy” to protest użytkowników portalu Psy.pl przeciwko wiązaniu psów na stałe na łańcuchach.
W centrach polskich miast ustawialiśmy budy, do których każdy, kto tylko zechciał, mógł się przywiązać, by poczuć ciężar łańcucha. W tym roku, aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wychodzić z domu. Sprawdź, jak to zrobić!

  1. Test
  2. Test 2

Protestujemy, ponieważ stałe trzymanie psów na uwięzi jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to:
*niezgodne z prawem – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry;
*niehumanitarne – zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność; łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej;
*niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi.
W akcję „Zerwijmy łańcuchy” włączają się znane postaci ze świata kultury i rozrywki. Każdego roku dołączają do nas wolontariusze. Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.
Przyłącz się do nas! Działaj!

Organizatorzy:

 

logo_psy_744c096933 (1).png

Partnerzy:

 

Logo-PURINA-ACTUAL (1).png

 

ORLEN-200x180-pikseli (1).jpg

 

logo_toz (1).jpg