Znalazła mokrego psa nad rzeką. Gdy przyjrzała się obroży, doznała szoku

fot. Facebook / Audra Petraškienė

Pewna kobieta znalazła mokrego psa. Gdy dokładnie mu się przyjrzała, rozpłakała się. I to nie tylko ze wzruszenia, ale była też oburzona. Co takiego zobaczyła?

Na początku czerwca Litwinka Audra Petraškienė jechała spokojną uliczką swojego miasta, prowadzącą wzdłuż rzeki. Nagle zauważyła coś dziwnego przy drodze, to coś przypominało zwierzę – okazało się, że znalazła mokrego psa. Zwierzak łudząco podobny do cocker spaniela angielskiego drżał cały z zimna i przerażenia i był przemoczony do suchej nitki.

Audra Petraškienė zatrzymała samochód, podeszła do zwierzaka i zobaczyła, że jest on nie tylko cały mokry i drży z zimna. On drżał także ze strachu i przerażenia. Nic dziwnego, bo gdy Audra Petraškienė dokładniej mu się przyjrzała, okazało się, że ma on przymocowany do obroży ciężki przedmiot, coś w rodzaju kotwicy. Kobieta zdała sobie sprawę, że prawdopodobnie ktoś chciał pozbawić psa życia, topiąc go w rzece.

Byłam zszokowana. Nawet gdy teraz o tym pomyślę, to zbiera mi się na płacz. Zdawałam sobie sprawę, że muszę natychmiast coś zrobić – mówi na portalu www.boredpanda.com kobieta, która znalazła mokrego psa.

Audra Petraškienė zabrała czworonoga do domu, zdjęła mu z szyi ciężki przedmiot, który miał go pozbawić życia, osuszyła przemoczoną sierść i zabrała do lekarza weterynarii. Na szczęście okazało się, że zwierzak jest zdrowy.

O tym, że znalazła mokrego psa, napisała na Facebooku

Kobieta zawiadomiła, o tym, co się stało policję, a także umieściła na Facebooku post, by dowiedzieć się więcej o losie tak bezdusznie potraktowanego psa. Wkrótce znalazł się właściciel czworonoga i chciał go odebrać. Jednak póki nie zostanie wyjaśniona sprawa próby utopienia zwierzaka, w której jest prowadzone śledztwo, pozostanie on pod opieką organizacji zajmującej się bezdomnymi zwierzętami. Zostanie też wysterylizowany i zaczipowany.

Poruszenie w internecie

Informacja o tym, co spotkało cocker spaniela, wzburzyła internautów, pisali m.in.:

„Brak słów. Mam dwa lojalne i kochające spaniele, są moim życiem. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś mógł coś takiego zrobić bezbronnemu zwierzęciu” (Andrew Christian).

„Serce mi krwawi zawsze, gdy słyszę takie historie. Mam nadzieję, że ten biedny pies znajdzie dom, w którym będą się nim opiekowali i go kochali” (Cindy Lua).

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments