Zostanie ze mną do końca życia


Bruno, 7-letni owczarek niemiecki, służył w policji w Anaheim od sześciu lat. Groźnie postrzelony w pysk podczas jednej z akcji miał niewielkie szanse na przeżycie. Dzięki szybkiej pomocy udało się go uratować. Nie wróci do służby, ale zamieszka w domu swojego partnera i przyjaciela – policjanta, który się nim opiekował.

W pościgu za podejrzanym w okolicach Los Angeles brali udział m.in. oficer R.J. Young i jego czworonożny partner, owczarek niemiecki Bruno. W wyniku strzelaniny zginął ścigany mężczyzna, ale niestety ucierpiał także Bruno, którego kula trafiła w pysk. Young był przerażony widokiem roztrzaskanej czaszki psa, z którym od dawna stanowił nierozłączną parę. Jak powiedział w programie telewizji ABC News, zdarzenie to sprawiło, że w kilka sekund cały jego świat legł w gruzach. Zebrał się jednak w sobie, zatamował krwotok i zawiózł psa do kliniki weterynaryjnej.

Bruno trafił prosto na stół operacyjny. Pocisk rozerwał mu szczękę i utkwił w klatce piersiowej, dwa centymetry od serca. Trudna operacja przebiegła pomyślnie, a Bruno szybko zaczął dochodzić do siebie. Szczęśliwy Young po paru dniach mógł go nareszcie odwiedzić. Przyznał, że więź, jaka łączy go z czworonogiem, jest niesłychanie silna i dlatego tak bardzo martwił się o jego życie.

Przed Brunem jeszcze wiele operacji związanych z rekonstrukcją szczęki, ale jego życiu już nic nie zagraża. Niestety, do pracy w policji nie będzie mógł wrócić, ale też nie grozi mu rozstanie z policjantem, który się nim opiekował i dotąd spędzał z nim więcej czasu niż ze swoją dziewczyną. R.J. Young postanowił zabrać czworonoga przyjaciela do swojego domu. – Jest dla mnie jak syn. Bruno pozostanie ze mną do końca życia – wyznał Young w programie telewizji ABC News. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments