Poznaj prawdziwe życie psów w stadzie! Jak wygląda, gdy nie ma ludzi?


Jak wyglądają pierwotne, niezakłócone przez człowieka zachowania społeczne psów? Jakie wnioski z ich obserwacji płyną dla właścicieli psów domowych? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się od jednego z najlepszych specjalistów na świecie w dziedzinie psiej komunikacji!

„Życie w stadzie” – tak brzmi tytuł seminarium, które już w styczniu poprowadzi Michele Minunno z Włoch. Ten wybitny specjalista psiej komunikacji będzie prezentował i analizował filmy, na których zarejestrował zachowania psów wolno żyjących. Psy te są w różnym stopniu zsocjalizowane z ludźmi. Analiza ich zachowań może nam bardzo wiele powiedzieć o naszych psach! Dlaczego?

Obserwując psie grupy rodzinne, żyjące w środowisku zbliżonym do naturalnego, możemy zauważyć mnóstwo istotnych rzeczy. Jakie zachowania są zupełnie naturalne? Które w ogóle nie występują wśród psów żyjących „w naturze”, a zdarzają się wśród psów domowych? Czy to znaczy, że są to zachowania patologiczne? Jak takie „nienormalne” zachowania naszych – czy też schroniskowych – psów zmienić poprzez szkolenie? A może wszystko zależy od osobowości danego psa?

Obserwowanie naturalnej psiej komunikacji otwiera nowe możliwości przed właścicielami i trenerami. Głębokie zrozumienie osobowości i indywidualnych potrzeb każdego psa pozwala opracować plan terapii i ma realny wpływ na dobrostan zwierzęcia i jego przyszłość.

Dla kogo seminarium „Życie w stadzie”?

Wiedza, którą podzieli się Michele Minunno, przyda się każdemu, kto pracuje z psami. Nie tylko szkoleniowcom i behawiorystom, ale także osobom pracującym w schroniskach i zaangażowanym w pomaganie bezdomnym zwierzętom. Dla wszystkich tych osób umiejętność prawidłowego odczytywania zachowań psów jest bowiem niezbędna, by dobrze wykonywać swoją pracę.

Często się przecież zdarza, że pies został porzucony z powodu problemów behawioralnych, które przed adopcją trzeba skutecznie rozwiązać. Bywa też, że zadaniem psiego trenera jest pomoc w wychowaniu szczeniaka na przystosowanego do życia, dojrzałego psa.

Ale seminarium „Życie w stadzie” przyda się nie tylko specjalistom. To też dawka wiedzy dla świadomych właścicieli psów, którzy chcą poznać bogactwo psiej komunikacji. I – co się z tym wiąże – lepiej dogadywać się ze swoim pupilem.

Gdzie i kiedy odbędzie się seminarium?

Seminarium zostanie przeprowadzone w samym centrum Poznania – w Concordia Design. To miejsce zlokalizowane jest zaledwie 10 minut od stacji PKP Poznań Główny.

Szkolenie będzie trwało przez dwa dni – odbędzie się w weekend 26-27 stycznia 2019.

Ile to kosztuje?

Dla osób, które zgłoszą się do 21 grudnia, obowiązuje niższa cena (600 lub 800 zł, w zależności od tego, czy słucha się wykładu po angielsku, czy chce się korzystać z tłumaczenia poprzez zestaw słuchawkowy). Osoby, które zgłoszą się po 21 grudnia, będą płacić odpowiednio 800 lub 1000 zł.

Od ceny szkolenia obowiązują jednak zniżki. Jeśli chcesz sprawdzić, czy tobie też, kliknij TUTAJ.

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na seminarium „Życie w stadzie”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora – centrum edukacji kynologicznej Psia Wachta. Kliknij TUTAJ! Tam też znajdziesz więcej informacji o samym szkoleniu i prowadzącym.

Bieżące informacje znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku – KLIK!

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments