20 rzeczy, dzięki którym twój pies będzie zdrowy i szczęśliwy

fot. Shutterstock

Badanie na 2000 właścicieli psów wykazało, że 4/10 nie wie, ile ruchu potrzebuje pies. Przeczytajcie więc, co potrzeba psu, żeby czuł się dobrze.

M&S Bank, oferujący właścicielom ubezpieczenie psa, przeprowadził badania wśród 2000 osób opiekujących się czworonogami. Okazało się, że wielu z nich nie wie, jakie są podstawowe potrzeby psa, w tym ile ruchu potrzebuje każdego dnia.

W związku z tym bank postanowił każdemu wykupującemu ubezpieczenie dla swego psa podarować PitPat – urządzenie monitorujące aktywność psa. Poza tym właściciel będzie mógł skorzystać z pomocy znanego psiego terapeuty Nigela Reeda. Zdefiniował on „piramidę potrzeb psa”. Przypomina ona piramidę Masłowa, która określa, jakie są nasze, ludzi, potrzeby, bez których zaspokojenia nie będziemy czuli się dobrze.

Równowaga w zaspokojeniu potrzeb fizjologicznych, bezpieczeństwa, przynależności i szacunku to podstawa – mówi Nigel Reed.

Osoby biorące udział w badaniu uważają, że spacery po parku, przytulanie i głaskanie po brzuszku to rzeczy, które dają psu szczęście. Badanie udowodniło, że psie szczęście da się zamknąć w prostym wzorze: obecność właściciela w domu + przytulanie + smakołyki + 2 spacery po parku dziennie.

Okazało się też, że więcej niż 20% badanych uważa, że ich pies ma nadwagę, a 48% sądzi, że ich pies mógłby mieć więcej ruchu. Najsumienniejsi w zapewnianiu odpowiedniej porcji ćwiczeń fizycznych swym podopiecznym okazali się właściciele zwierzaków rasy border collie. Sześciu na dziesięciu twierdziło, że ich psy bywają na spacerach nawet więcej niż trzeba.

A oto 20 sposobów na to, by pies był zdrowy i szczęśliwy.

1. Obecność właściciela w domu.

2. Przytulanie.

3. Głaskanie po brzuszku.

4. Psie smakołyki.

5. Zabawa w parku.

6. Dwa lub więcej niż dwa spacery dziennie.

7. Codzienne ćwiczenia.

8. Zabawy piłeczką.

9. Bieganie bez smyczy.

10. Spanie w twoim łóżku.

11. Miękkie zabawki.

12. Spacerowanie w nowych miejscach.

13. Spotkania z pobratymcami.

14. Podjadanie ze stołu.

15. Zabawy w wodzie.

16. Siedzenie u stóp opiekuna.

17. Polowanie na wiewiórki/ptaki.

18. Słoneczne kąpiele.

19. Przygotowywane w domu smakołyki, np. stek.

20. Drapanie.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments