520 km w 18 dni


Samotny marsz wybrzeżem Bałtyku Pawła Kinsnera zakończył się po 18 dniach. Wolontariusz korabiewickiego schroniska wyprawę zadedykował bezdomnym psom, które miały otrzymać 10 kg karmy za każdy przebyty kilometr.

Paweł Kinsner wędrówkę rozpoczął 2 lutego w Świnoujściu. Wczoraj dotarł do celu – Piasków przy granicy z Rosją. Przeszedł 520 km brzegiem morza, w niełatwych warunkach. Niestety misja nie do końca się udała – nie znalazł się sponsor karmy dla psów ze schroniska w Korabiewicach.

– Mój główny cel, czyli znalezienie kogoś, kto ufundowałby karmę, nie został osiągnięty. Mimo to czuję, że ten wysiłek miał sens. Wyprawą i schroniskiem w Korabiewicach zainteresowały się media, dzięki czemu wiele osób wsparło zwierzaki darami, za co jestem im bardzo wdzięczny – mówi Paweł Kinsner, 33-letni architekt z Warszawy.

Schronisku pomogli m.in. rodzice Pawła, którzy przekazali 100 kg karmy bezdomnym psom. Do Korabiewic zgłosiły się też osoby, które chciałyby zostać tam wolontariuszami, organizować zbiórki i wykonywać różne prace.

– To była moja pierwsza wyprawa. Wybrałem trudny czas, bo okres zimowy, ale chciałem zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierząt, który największy jest właśnie zimą – mówi Kinsner.

Paweł zaczął trenować trzy miesiące temu. Trasę ze Świnoujścia do Piasków pokonywał w tempie 25-35 km dziennie. Nie było łatwo – marsz utrudniały silny wiatr, opady deszczu i śnieg.

– Dwa razy się zdarzyło, że na brzegu czekali na mnie ludzie, którzy z mediów dowiedzieli się o wyprawie i chcieli mnie przywitać. Takie momenty będę wspominał najmilej – mówi Paweł Kinsner.

Partnerem wyprawy była Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – opiekun schroniska z Korabiewicach. Patronem medialnym – portal Psy.pl. AW