57 psów nie trafi na koreańskie stoły


Udało się! Organizacje Human Society International i południowokoreańska Change for Animals Foundation przekonała właściciela hodowli psów przeznaczonych na ubój, by zmienił działalność. Odtąd zamiast dostarczać mięso z psów do restauracji, będzie uprawiał borówki amerykańskie.

– Niektóre psy były w strasznym stanie, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Przez całe dotychczasowe życie żyły w strachu i nędznych warunkach, pragnęły miłości. Gdy tylko otworzyliśmy klatki, a zwierzaki przekonały się, że nie chcemy zrobić im krzywdy, zaczęły machać ogonami i lizać nas po twarzach. Czułam się wyróżniona, że jestem pierwszą w ich życiu osobą, która je głaszcze i całuje – taką wypowiedź Loli Webber, odpowiedzialnej działania Human Society International w Azji, można przeczytać na www.hsi.org. 

Rocznie w Korei Południowej zabija się, rażąc prądem, około 2 mln psów, by potem jeść ich mięso. Wolontariusze wielu organizacji starają się ograniczać ten proceder. Wielu młodych ludzi w Korei Południowej sprzeciwia się hodowli psów z przeznaczeniem na mięso. Próbuje się przekonywać właścicielu takich hodowli, by zajęli się inną działalnością. Tae Hyung Lee, który robił to od 20 lat, będzie teraz uprawiał borówki amerykańskie. Podjął decyzję o oddaniu psów między innymi pod wpływem rodziny.

57 psów, wśród nich beagle’e pudle i tosy, przewieziono z Korei Południowej do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, gdzie trafiły pod opiekę SPCA z San Francisco oraz lokalnych schronisk, w których będą czekały na adopcję.

Członkowie organizacji prozwierzęcych prowadzą w Korei Południowej akcje, które mają zmienić sposób traktowania psów przez Koreańczyków. Chodzi o to, by myśleli „pies przyjaciel”, a nie „pies mięso”. Coraz więcej osób rezygnuje z hodowli psów na mięso, a jest nadzieja, że uda się ją jeszcze bardziej ograniczyć, gdy świat zwróci wzrok na Koreę w związku z organizacją zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments