Ogólnopolska akcja „Zerwijmy łańcuchy” już 6 października! Co zrobić, by odbyła się w twoim mieście?

fot. Celestyna Król

Jeśli jeszcze nie ma akcji w twoim mieście, to właśnie może na ciebie czekamy! Nie zwlekaj i zgłoś się, by zostać lokalnym koordynatorem. Jedynymi wymogami są pełnoletność i zaangażowanie. Nie pozostawaj obojętny na los łańcuchowych psów - bez ciebie sam się nie zmieni!

Jeśli masz chęci, zależy ci na losie psów, które trzymane są na uwięzi, to dołącz do ogólnokrajowej akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Im nas więcej, tym będziemy mieć większą szansę na dotarcie z naszym przekazem do różnych grup społecznych. Psy są naszymi przyjaciółmi, a tych przecież nie trzymamy w niewoli. Dlatego „Uwolnij przyjaciela!” i nie pozbawiaj radości z psiego życia.

Kim jest koordynator akcji? Jest to osoba, która w wybranej przez siebie miejscowości organizuje happening. Z racji tego, że zależy nam, by jak najwięcej osób dowiedziało się, że trzymanie psa na uwięzi jest niezgodne z prawem i niehumanitarne, zalecamy, aby odbywał się on w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi – centrum miasta, galerie handlowe, deptak, itp. Tam koordynator ustawia budę, do której przypina łańcuchy i każdy chętny w ramach wyrażenia sprzeciwu, będzie mógł się do niej przypiąć, by zobaczyć, choć na chwilę świat z perspektywy psa łańcuchowego.

Przeraża cię wizja wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za zorganizowanie happeningu w swoim mieście? Niepotrzebnie! Organizator akcji Portal Psy.pl wesprze cię merytorycznie i technicznie. Ponadto do koordynatorów, którzy decydują się na organizację akcji w swoim mieście, wysyłamy potrzebne materiały (ulotki, plakaty,komiks, koszulkę dla koordynatora, łańcuchy).

W tym roku akcja odbędzie się w całej Polsce 6 października!

Zanim zdecydujesz się wypełnić formularz zgłoszeniowy, sprawdź na mapce, czy już ktoś nie organizuje happeningu w twoim mieście. Jeśli tak jest, zgłoś się do osoby, która to robi, i wesprzyj ją w organizacji.

Aby zostać koordynatorem, wystarczy wypełnić formularz – KLIK!

Wszystkie potrzebne informacje związane z organizacją akcji znajdują się tutaj – KLIK!

Więcej informacji o akcji na stronie www.zerwijmylancuchy.pl.

ORGANIZATOR

PARTNERZY

     zooplus_logo_RGB_250pxlogo_technonicol_ jpeg

PATRONI MEDIALNI

   

     

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments