Alexis Sanchez – poznaj piłkarza, który zwariował na punkcie psów


Alexis Sanchez to chilijski 28-letni piłkarz, który jest napastnikiem w angielskim klubie Arsenal. Jest on także wielkim miłośnikiem psów.

Mówią, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wie to również Alexis Sanchez, który nie ukrywa swojej wielkiej miłości do zwierząt. Każdy fan Arsenalu wie, że najlepszymi przyjaciółmi Alexisa są jego dwa goldeny – Atom i Humber. W Chile psy piłkarza stały się sławne po tym, jak wystąpiły w reklamie karmy dla psów marki Master Dog.

Amber i Humber
fot. Instagram/atomhumberoficia1

Bohater z filmu i słodki jak brat

Obecnie są to chyba najbardziej znane psy w piłce nożnej. Alexis Sanchez ma psy, odkąd był w Barcelonie. Wypowiada się o nich z wielką miłością:

Jestem wdzięczny za ich pozytywną energię, zwłaszcza po zagranym spotkaniu. Dzieląc z nimi czas, czuję się zrelaksowany. Rozmawiam z nimi, nawet jak nie mają pojęcia, o czym mówię.

Wielu fanów Chilijczyka ciekawiło, skąd pomysł na takie imiona dla psów. W jednym z wywiadów piłkarz urodzony w chilijskim Tocopilli postanowił zaspokoić ciekawość swoich wielbicieli:

Atom jest jednym z bohaterów w filmie Real Steel. To bardzo stary i pozornie bezużyteczny robot. Jednak kiedy walczył, wygrywał z najlepszymi robotami na świecie.

Napastnikowi film spodobał się tak bardzo, że postanowił dać swojemu pierwszemu psu imię Atom.

Natomiast drugi pies dostał imię po bracie Alexisa:

Mój brat jest bardzo słodkim facetem. Podobnie jak Humber. Oboje uwielbiają spędzać czas w domu albo oglądać mecze piłki nożnej w telewizji.

Alexis Sanchez – miłość na boisku i nie tylko

Alexis Sanchez nie kryje się z tym, kto zajmuje w jego sercu najważniejsze miejsce. Jest wręcz przeciwnie. Kiedy tylko Chilijczyk znajduje się na boisku, Atom i Humber są zawsze z nim. A wszystko za sprawą imion przyjaciół napastnika, które znajdują się na jego piłkarskich butach.

Humber znajduje się na lewym bucie, a Atom na prawym. Sam Alexis wyjaśnił, że imiona psów, które znajdują się na butach, dają mu wiele pozytywnych wibracji.

Alexis Sanchez publikuje dużo zdjęć i filmików w mediach społecznościowych ze swoimi psiakami. Postanowił również założyć swoim czworonożnym pupilom konto na Instagramie, które w bardzo szybkim tempie zyskało grono wielbicieli. Obecnie obserwuje je 145 000 osób.

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments