Best in Show 2007: American Dollar znów wygrał!

fot. Shutterstock

Do Warszawy przybyło 2910 psów 191 ras, by walczyć o tytuł Best in Show podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Zwycięzcą został American Dollar!

Jeśli liczba wystawianych psów danej rasy może być miarą ich popularności, to bezapelacyjnie zwyciężyły yorkshire terriery, które stawiły się w liczbie 119. Na drugiej pozycji uplasowały się owczarki niemieckie – było ich 90. Tytuł Best in Show otrzymał jednak tylko jeden pies – American Dollar!

Czempion jedenastu krajów!

Najpiękniejszym psem wystawy został seter irlandzki American Dollar z Arislandu, hodowli z tradycjami, bo liczącej już 30 lat. Zwierzak ma 4,5 roku, jego matką była suka kupiona w Belgii (córka trzykrotnego zwycięzcy świata US Dollara – stąd imię), a ojcem Zapach Jaśminu z Arislandu. Dollar triumfował też trochę ponad miesiąc temu podczas międzynarodówki w Lesznie.

To słodkie, urokliwe psisko, które się po prostu kocha. Pies marzenie, taki zwierzak rodzi się w miocie raz na 10 lat. Przez 30 lat prowadzenia hodowli miałam może dwa takie piękne psy – – mówi szczęśliwa hodowczyni Jadwiga Konkiel z Siedlec.

Dollar jest czempionem jedenastu krajów. Przez ostatnie dwa lata był wypożyczony do Francji i wtedy – jak mówi właścicielka – cała południowa Europa była jego, a teraz wygrywa w Polsce.

Zapomniane rasy psów

Kilka ras było reprezentowanych tylko przez jednego psa, na przykład bedlington terier.

Kiedyś był bardzo modny, a w tej chwili wydaje się, że przestał się cieszyć popularnością – zauważa Monika Oniśko, sekretarz zarządu warszawskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Z rzadkich ras można było także zobaczyć nagiego peruwiańskiego psa.

Organizatorzy cieszyli się przede wszystkim z pogody. W ubiegłym roku było ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu i psy bardzo źle znosiły upały. Było też kilka incydentów z psami zamkniętymi w samochodach. W tym roku obyło się na szczęście bez wybijania szyb samochodowych przez policję i ratowania pozostawionych tam zwierzaków. Szacuje się że wystawę odwiedziło ponad 8 tys. osób.

Autor: Konrad Piskała
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments