Antidotum na alergię? Oto preparaty ułatwiające życie alergikom


Czy alergia to powód do rezygnowania z bycia psim opiekunem? Niekoniecznie. Z Wielkiej Brytanii trafiły do nas naturalne preparaty, które neutralizują alergeny wydzielane zarówno przez psy, jak i koty.

Jest nadzieja, że cierpiący na alergię miłośnicy psów i kotów będą mogli wreszcie przebywać w towarzystwie swoich ukochanych czworonogów. Także uczulenie, będące często pretekstem oddawania pupili do schronisk, nie będzie już mogło być wytłumaczeniem.

Alergik i pies

Choć są miłośnikami psów, przebywanie w pobliżu tych zwierząt może być dla nich prawdziwym utrapieniem. Czy to oznacza, że osoba, która jest uczulona na psią sierść musi zrezygnować ze swoich marzeń – bycia opiekunem czworonoga? Czy miłośnik psów w towarzystwie psa musi być skazany na gehennę? Niekoniecznie! Z Wielkiej Brytanii trafiły do nas naturalne preparaty, które neutralizują alergeny wydzielane zarówno przez psy, jak i koty. Są one nie tylko naturalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Poniżej przedstawiamy kilka preparatów, które z pewnością sprawią, że życie alergika stanie się łatwiejsze.

 

Antidotum na alergię

Jednym z nich jest HomeCleanse, spray zawierający wyciąg z eukaliptusa i ylang ylang, który może być stosowany na pościel, posłanie i wszelkie tkaniny oraz obicia. Można nim też spryskiwać posłania zwierząt.

Wśród preparatów ułatwiających życie alergikom jest też antyalergiczny płyn do prania FabriCleanse, dzięki któremu można wyczyścić ubrania z ponad 95 proc. zawartości pyłków, alergenów odzwierzęcych i roztoczy i to bez względu na temperaturę prania. W odpowiednim stężeniu może być także stosowany do czyszczenia dywanów.

Na uwagę zasługuje też PetalCleanse. Jest to wyjątkowy płyn, dzięki któremu można usunąć z sierści kota lub małych zwierząt złuszczający się naskórek i białko alergizujące, które są przyczyną świszczącego oddechu, kichania i swędzenia skóry. Jego zaletą jest też to, że zwierzak nie musi być w nim kąpany. Wystarczy szmatką zwilżoną płynem przetrzeć sierść pupila z włosem i pod włos, a następnie osuszyć ręcznikiem.

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments