Antidotum na alergię?


Jest nadzieja, że cierpiący na alergię miłośnicy psów i kotów będą mogli wreszcie przebywać w towarzystwie swoich ukochanych czworonogów. Także uczulenie, będące często pretekstem oddawania pupili do schronisk, nie będzie już mogło być wytłumaczeniem.

Z Wielkiej Brytanii trafiły do nas naturalne preparaty, które neutralizują alergeny wydzielane także przez psy i koty.

Jednym z nich jest HomeCleanse, spray zawierający wyciąg z eukaliptusa i ylang ylang, który może być stosowany na pościel, posłanie i wszelkie tkaniny oraz obicia. Można nim też spryskiwać posłania zwierząt.

Wśród preparatów ułatwiających życie alergikom jest też antyalergiczny płyn do prania FabriCleanse, dzięki któremu można wyczyścić ubrania z ponad 95 proc. zawartości pyłków, alergenów odzwierzęcych i roztoczy i to bez względu na temperaturę prania. W odpowiednim stężeniu może być także stosowany do czyszczenia dywanów.

Na uwagę zasługuje też PetalCleanse. Jest to wyjątkowy płyn, dzięki któremu można usunąć z sierści kota lub małych zwierząt złuszczający się naskórek i białko alergizujące, które są przyczyną świszczącego oddechu, kichania i swędzenia skóry. Jego zaletą jest też to, że zwierzak nie musi być w nim kąpany. Wystarczy szmatką zwilżoną płynem przetrzeć sierść pupila z włosem i pod włos, a następnie osuszyć ręcznikiem. PK