09.08.2012
Bądź bratem – nie katem
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Od sześciu lat w odpowiedzi na apel redakcji miesięcznika „Mój Pies” w dużych miastach, miasteczkach i wsiach spotykają się ludzie, którym nie jest wszystko jedno, czy pies ma na szyi łańcuch, który i dla krowy byłby za ciężki, czy w jego misce jest woda i jedzenie.
To lato dla psów łańcuchowych jest okrutne: 34 stopnie C w cieniu to prawie norma, a w słońcu czterdzieści kilka nie jest rzadkością. I tak przez pełne dwa miesiące, a kto wie, może i wrzesień nie zlituje się nad nimi. Ile z nich padło, bo metrowy łańcuch nie pozwolił im dosięgnąć cienia, bo miska zamiast być wypełniona wodą parzyła język, bo zamiast jedzenia rzucano im tylko czasem jakiś ochłap?
Od stycznia 2012 r. Ustawa o ochronie zwierząt stanowi, że „Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m” (art. 9 pkt 1). Ale papier jest cierpliwy. Nim słowa przenikną do naszych głów – minie trochę czasu.
Bądźcie z nami!
Zapraszamy na happeningi w całej Polsce 23 września 2012 roku
– szczegóły na: www.zerwijmylancuchy.pl, www.facebook.com/ZerwijmyLancuchy.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/268247006623777/
Kontakt: lancuchy@petstar.pl
organizatorzy akcji:
partnerzy akcji:
patroni medialni:
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
31.05.2025
Siła relacji człowieka i zwierzęcia: W chwilach stresu wolimy przytulić psa niż rozmawiać z partnerem
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Globalne badanie przeprowadzone przez firmę Mars i platformę Calm potwierdza to, co wielu opiekunów zwierząt domowych czuje intuicyjnie – nasze relacje z pupilem mają realny wpływ na dobrostan psychiczny.
undefined
14.05.2025
Psy w schroniskach potrzebują nie tylko karmy. Trwa akcja „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne psy w schroniskach zmagają się nie tylko z głodem i samotnością. Brakuje też środków na ich bezpieczeństwo. Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc – już za 10 zł!
undefined
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined