29.07.2013

Brytyjczyk 35 dni spędzi w celi schroniska

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Wolontariusz schroniska dla psów w Manchesterze Sean Le Vegan postanowił sprawdzić, jak czuje się pies mieszkający w przytulisku.

fot. kennel35.com

W angielskim schronisku 35-letni Sean Le Vegan zamieszka 5 października. Nie będzie sam – zamieszka w boksie z psem. Klatkę będzie opuszczał raz dziennie na godzinę – aby skorzystać z łazienki i się nieco odświeżyć. Do spania posłuży mu jedynie koc, a do picia – wyłącznie woda. Le Vegan założył już fanpage akcji na Facebooku i stronę internetową projektu.

Skąd taki pomysł? Sean Le Vegan chce się na własnej skórze przekonać, jak czują się jego podopieczni, ale nie ukrywa, że robi to też dla rozgłosu – by o schronisku zrobiło się głośno w mediach. Ma nadzieję zebrać w ten sposób pieniądze, które wspomogą schronisko w Manchesterze.

Ponieważ przeciętnie pies, który trafia do schroniska w Manchesterze, przebywa w nim 35 dni, zanim trafi do adopcji, Sena Le Vegan właśnie tyle spędzi w boksie.

Pierwsze opinie, jakie usłyszał Le Vegan, były takie, że musi on być szalony. Ale mężczyzna zupełnie się tym nie przejmuje i dokładnie planuje pobyt. Już teraz odzwyczaja organizm od cukru, soli i kofeiny – składników, które w schronisku nie będą dostępne. Przez pierwsze cztery dni nie zamierza też nic jeść – zbadano, że zestresowane psy, które dopiero przybyły do przytuliska, przez ten pierwszy okres piją tylko wodę.

Każdy dzień eksperymentu będzie nagrywany i pokazywany on-line. Wolontariusz liczy na wizyty gwiazd, znanych psich trenerów i fryzjerów, którzy odwiedzając go, wywołają zainteresowanie ludzi przedsięwzięciem. AW

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

21.02.2024

Pies na forsę. Pierwszy nos w Europie do wykrywania walut

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czworonożna funkcjonariuszka Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego specjalizuje się w lokalizowaniu ukrytych walut oraz tytoniu. Przed jej czułym nosem nic się nie ukryje!

Poli - suczka, która wykrywa waluty.

undefined

20.02.2024

Nagrał filmik, jak psy zagryzają kota. Teraz ruszył jego proces

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ruszył proces byłego myśliwego, który w 2022 roku udokumentował drastyczne wydarzenie. Nie tylko nagrał, jak jego dwa psy zagryzają kota, ale też chwalił się zarejestrowanym incydentem swoim kolegom. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

nagrał filmik, jak psy zagryzają kota

undefined

19.02.2024

„Ekstremalne cierpienie”. Pies przez 8 miesięcy żył z guzem, który rozsadzał mu czaszkę

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Był ofiarą nie tylko bezlitosnej choroby, ale też i ludzkiej obojętności – zarówno ze strony właściciela, jak i mieszkańców wsi.

pies przez 8 miesięcy żył z gnijącą głową

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się