12.11.2013

Buldog nie taki groźny, jak go malują

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Gdy trzyletni Charlie spał, na jego głowę spadła roleta. Była noc i wydawało się, że nikt nie usłyszy jego płaczu…

fot. www.shropshirestar.com

Wszystko działo się w angielskim mieście Telford. Mama chłopca, Natalie Blake, spała, ale na szczęście trzylatka pilnował pies Buster.

Dwuletni buldog amerykański zobaczył chłopca przykrytego roletą. Jego szyja owinięta była w sznurek, który spadł z okna wraz z roletą. Pies szybko udał się pod drzwi sypialni matki chłopca i nieustannie głośno szczekał. Uporczywe szczekanie obudziło Natalie Blake, która od razu pomyślała, że pewnie ktoś chodzi po domu, bo Buster nigdy do tej pory nie szczekał w nocy bez powodu.

Zeszła za psem na dół, by sprawdzić, co się dzieje. Gdy zobaczyła synka owiniętego sznurkami, który nie mógł wydostać się spod rolety, wszystko stało się jasne.

Okazało się, że Charliemu nic nie dolega – ma tylko zaczerwienioną szyję. Ślady wokół niej wkrótce zniknęły.

Natalie Blake jest właścicielką Bustera od zaledwie trzech miesięcy – ogłoszenie o jego adopcji znalazła z internecie i postanowiła przygarnąć psa. Nie zraziły ją ostrzeżenia rodziny i przyjaciół o tym, jaka to niebezpieczna rasa. Buster swoim zachowaniem udowodnił, że nie tylko nie jest niebezpieczny, ale nawet potrafi… uratować życie.

Blake była kiedyś właścicielką owczarka niemieckiego, ale od kiedy urodził się Charlie, nie miała jeszcze żadnego psa. Dlaczego wybrała taką rasę jak buldog amerykański? Natalie Blake po prostu lubi duże psy, a traf chciał, że znalazła ogłoszenie o Busterze, który skradł jej serce.

Mały Charlie wcześniej bał się psów, ale dzięki spokojnemu Busterowi nabrał zaufania do większych od siebie zwierząt. AW

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s