29.06.2014

Czy to pies, czy to bies

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Gdy Eldad Hagar pierwszy raz zobaczył Theo, psa porzuconego rok wcześniej przez właścicieli i mieszkającego pod przyczepą samochodową, z pewnością mógł mieć wątpliwości, co to za stworzenie, ale nie miał wątpliwości, że trzeba mu pomóc.

fot. YouTube

Zwierzak, który mieszkał pod przyczepą samochodową w Compton, wyglądał jak półtora nieszczęścia. Gdy Eldad Hagar i Annie Hart usiłowali go złapać, uciekał w popłochu. Złapany, próbował się wyzwolić, a jego brudne dredy powiewały w powietrzu. Ponieważ żył długo na ulicy, obawiał się dotyku człowieka. Jedzenie było tym, co mogło go przekonać do obcych osób, które usiłowały się do niego zbliżyć.

Pierwsze, co trzeba było zrobić, to usunąć płaty posklejanej sierści, które przy jego niewielkiej posturze na pewno stanowiły duże obciążenie. Wygolony do gołej skóry, nie był szczęśliwy, wyglądał jak nagi pies meksykański. Upodobnienie się do znanej rasy nie mogło go jednak cieszyć. Dom zastępczy okazał się lekarstwem na wszystko. Theo,  bo takie imię otrzymał, znalazł tam czworonożnych kumpli i dzięki temu wróciła mu radość życia. Teraz czeka na dom, w którym zamieszka już na zawsze. MC

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

21.02.2024

Pies na forsę. Pierwszy nos w Europie do wykrywania walut

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czworonożna funkcjonariuszka Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego specjalizuje się w lokalizowaniu ukrytych walut oraz tytoniu. Przed jej czułym nosem nic się nie ukryje!

Poli - suczka, która wykrywa waluty.

undefined

20.02.2024

Nagrał filmik, jak psy zagryzają kota. Teraz ruszył jego proces

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ruszył proces byłego myśliwego, który w 2022 roku udokumentował drastyczne wydarzenie. Nie tylko nagrał, jak jego dwa psy zagryzają kota, ale też chwalił się zarejestrowanym incydentem swoim kolegom. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

nagrał filmik, jak psy zagryzają kota

undefined

19.02.2024

„Ekstremalne cierpienie”. Pies przez 8 miesięcy żył z guzem, który rozsadzał mu czaszkę

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Był ofiarą nie tylko bezlitosnej choroby, ale też i ludzkiej obojętności – zarówno ze strony właściciela, jak i mieszkańców wsi.

pies przez 8 miesięcy żył z gnijącą głową

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się