30.01.2012
Głogów po raz drugi
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1737 psów z całej Europy wzięło udział w II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Głogowie (27-29 stycznia).
fot. Karolina Chudzik
Najbardziej ucieszyło mnie, że w tym roku przyjechali na głogowską wystawę przedstawiciele wszystkich ras polskich – mówi Khalil El Mohtar, przewodniczący legnickiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce. Na wybiegu Hali Widowiskowo-Sportowej pojawili się przedstawiciele 182 ras. Zwycięzcą wystawy został staffordshire bull terrier Blazen Staff’s Daimler Double Six, który przyjechał do Głogowa z Magdeburga, a jego właścicielami są Heidi Zibolka i Christoph Reinecke. Drugie miejsce zajął terier tybetański Pam-Zamirin U Make Me Happy z Czech, a trzecie wyżeł weimarski Ursus Von Imperium Star należący do Pauliny Wałkowskiej. Karolina Chudzik
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
04.07.2025
Ciężkie chwile po tragedii w Ząbkach: mieszkańcy poszukują swoich pupili
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W czwartek, 3 lipca, po godz. 19 w podwarszawskich Ząbkach doszło do pożaru w jednym z budynków na osiedlu przy ulicy Powstańców. Ogień momentalnie objął cały dach i rozprzestrzenił się dalej, powodując ogromne zniszczenia. Ponad 500 osób w ułamku sekundy straciło dach nad głową, a teraz mierzą się z kolejną tragedią – poszukują swoich zwierząt.
undefined
27.06.2025
Roboty w służbie adopcji. eufy wspiera domy tymczasowe i czworonogi w potrzebie
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Technologia może zmieniać świat – nawet ten z sierścią, łapkami i historiami, które bolą. Marka eufy przekazała swoje roboty sprzątające domom adopcyjnym, by pomóc psom i kotom w najważniejszym etapie ich życia: drodze do domu.
undefined
24.06.2025
"Nie porzucaj, też mam uczucia!" - kolejna odsłona kampanii TOZ przeciwko porzuceniom
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Wakacje to dla nas powód do radości, lecz dla zwierząt to często tragedia. Według danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce liczba porzuceń wzrasta wtedy aż o 30 procent! Dlatego w kolejnej odsłonie corocznej kampanii pod hasłem "Nie porzucaj, też mam uczucia!" TOZ apeluje o empatię. Przed wyjazdem na urlop zwierzęciu można i należy zapewnić opiekę!
undefined