26.03.2013

Jak labradorka oswaja chłopca z zespołem Downa

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Kocham cię, wszystko będzie OK – zdaje się mówić labradorka Himalaya, gdy kładzie łapę na ramieniu chłopczyka cierpiącego na zespół Downa.

fot. YouTube

Hernan jest trochę wycofany i unika fizycznego kontaktu. Nie lubi być dotykany, ale Himalaya jest tak cierpliwa, delikatna i gotowa na wszystko, że jest to ogromnie poruszające. Bóg nie popełnia błędów, wszystko dzieje się po coś – napisała Ana, mama chłopczyka z zespołem Downa. Napisała to do Jima Stensona, który zobaczywszy w sieci film z Hernanem i labradorką Himalayą, nie wiedząc nic o nich, postanowił dodać do niego piosenkę i tekst, a zainspirowała go do tego śliczna dziewczynka z zespołem Downa, która powiedziała mu: „Pan Bóg się nie pomylił, kiedy powoływał mnie do życia”.

– W życiu jest mnóstwo szczególnych chwil. Wystarczy otworzyć oczy, umysł, a przede wszystkim serce, by je dostrzec – uważa Stenson. Jedną z takich chwil jest dla niego właśnie moment, gdy labradorka próbuje się zaprzyjaźnić z chłopczykiem, który jest jednocześnie trochę zdystansowany, ale i zaciekawiony. Zobaczcie sami. MC
 


 

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Polecane przez redakcję

Reklama
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się