24.03.2011

Kompost spod ogonka

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Psimi odchodami można użyźniać przydomowe ogródki – potrzebny jest tylko specjalny zestaw, który zamieni je w kompost.Na pomysł przetwarzania psich odchodów wpadli pracownicy firmy Earth Essentials, specjalizującej się m.in. w utylizacji nieczystości kuchennych. Po wielomiesięcznych badaniach uznali, że stosując podobną technologię jak w wypadku odpadów organicznych, można rozwiązać problem psich kup. Wystarczą tylko dżdżownice kalifornijskie Dendrobaena, które przetwarzają na kompost psie odchody.
Zestaw, który każdy Brytyjczyk może już dziś zamówić do przydomowego ogródka, składa się z kosza o pojemności 60-240 l, żywych robaków, porcji karmy dla nich, by przeżyły, zanim pojemnik zacznie się napełniać, oraz ulegających biodegradacji worków na odchody. Pojemnik do złudzenia przypomina kosz na śmieci – z tą tylko różnicą, że wyposażony jest w kranik, przez który spuszcza się wydzielany przez robaki płyn, oraz sporej wielkości otwór, przez który wyjmuje się gotowy kompost. Ceny, w zależności do wielkości zestawu, wynoszą 140-200 funtów.
Taki zestaw jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób prywatnych, ale również schronisk dla zwierząt, lekarzy weterynarii czy profesjonalnych hodowców.
 
Katarzyna Kopacz, Londyn

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Polecane przez redakcję

Reklama
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się