16.10.2015
Kto wrzucił szczeniaka do studzienki kanalizacyjnej, skazując go na pewną śmierć?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Nieduży biszkoptowy kundelek nie miałby szans na przeżycie, gdyby nie czujność trenera Warty Poznań Tomasza Bekasa. Uratował życie pieskowi, którego okrutny człowiek wrzucił do studzienki kanalizacyjnej i przykrył wlot do niej ciężkim kamieniem, by pozbyć się zwierzaka na zawsze.
fot. Facebook
Trener Warty Poznań Tomasz Bekas wybrał się ze swoim tatą w piątek, 9 października na ryby. W lesie w Owińskach pod Poznaniem usłyszeli szczekanie. Kiedy zlokalizowali jego źródło, okazało się, że w studzience kanalizacyjnej tkwi pies, który nie ma żadnych szans na samodzielne wydostanie się. Człowiek, który go tam wrzucił, przykrył studzienkę wielkim kamieniem, by mieć pewność, że pozbywa się czworonoga na zawsze.
Na pomoc w wydostaniu pieska przybyli wezwani przez panów strażacy. Jeden z nich, asekurowany liną, zszedł przez wąski otwór do przerażonego szczeniaka, przez chwilę obłaskawiał psa, aby pokazać, że przybywa w pokojowych zamiarach, a następnie wyciągnął zwierzaka na powierzchnię (poniżej krótki film z akcji strażaków). Na szczęście w studzience było mało wody, dzięki czemu pies się nie utopił. Był suchy, ale wychudzony i przestraszony. Prawdopodobnie w tym zimnym więzieniu przebywał kilka dni.
Na Fanpage’u Warty Poznań możemy przeczytać, że czworonóg „znajduje się aktualnie u weterynarza w Murowanej Goślinie, gdzie dochodzi do siebie. Pies przez te parę dni odżył. Co prawda dalej jest wychudzony, ale jest pod okiem bardzo dobrych specjalistów, którzy bardzo o niego dbają. Stan jego jest ogólnie dobry”.
Trener Bekas wraz z Fundacją Animal Security zwrócili się z apelem do mieszkańców Poznania i okolic, szczególnie Owińsk i Czerwonaka, o pomoc w odnalezieniu właściciela psa, który mógł być sprawcą tego okrucieństwa. By pomóc w identyfikacji trener wybawca udostępnił kilka zdjęć pieska, które zrobił, gdy go odwiedzał w lecznicy, i które publikujemy, wierząc, że sprawiedliwość dosięgnie oprawcę. PK
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.06.2025
Zginęła ratując psa z torów. 42-letnia kobieta nie zdążyła przed nadjeżdżającym pociągiem
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Miała tylko kilka sekund. Alicia Leonardi próbowała ściągnąć psa swojego byłego partnera z torów kolejowych. Nie zdążyła. Wypadek w stanie New Hampshire pokazuje, jak wielką cenę czasem płacimy za miłość do zwierząt.
undefined
31.05.2025
Siła relacji człowieka i zwierzęcia: W chwilach stresu wolimy przytulić psa niż rozmawiać z partnerem
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Globalne badanie przeprowadzone przez firmę Mars i platformę Calm potwierdza to, co wielu opiekunów zwierząt domowych czuje intuicyjnie – nasze relacje z pupilem mają realny wpływ na dobrostan psychiczny.
undefined
14.05.2025
Psy w schroniskach potrzebują nie tylko karmy. Trwa akcja „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne psy w schroniskach zmagają się nie tylko z głodem i samotnością. Brakuje też środków na ich bezpieczeństwo. Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc – już za 10 zł!
undefined