22.01.2015

Leśniczy znęcał się nad psem

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W leśniczówce w Gnieźnie od kilku miesięcy słychać było przeraźliwe wycie i skomlenie psa. Okoliczni mieszkańcy początkowo nie mieli odwagi interweniować, ponieważ wszyscy bali się leśniczego. Jednak w końcu ktoś powiadomił inspektorów TOZ i dzięki ich interwencji udało się uratować zagłodzoną i bitą suczkę.

Fot. Facebook

Wydawałoby się, że leśniczy to osoba,  która powinna opiekować się zwierzętami i szanować ich prawa. Jednak przypadek leśniczego z Gniezna przeczy tej powszechnej opinii. Na jego posesji znaleziono suczkę posokowca bawarskiego Dorę, która była skrajnie wygłodzona, a na widok człowieka czołgała się i skomlała. Na każdy ruch ręką ze strachu przed uderzeniem, którego nie raz doświadczyła, kuliła się w sobie i przywierała do ziemi. Nikt z sąsiadów nie odważył się zajrzeć wcześniej do nieustannie wyjącego i skomlącego psa, aż do chwili, kiedy te odgłosy ucichły. Dora nie miała już siły walczyć.

Na szczęście  dla umierającej Dory znalazła się osoba, która nie zawahała się powiadomić TOZ. To, co zastali inspektorzy na posesji leśniczego, przeszło ich oczekiwania. Suczka była zamknięta w klatce, a sądząc po jej opłakanym wyglądzie, od dłuższego czasu ani nie była karmiona, ani nie miała wody. Zapytany o przyczyny takiego traktowania czworonoga leśniczy, który także jest myśliwym, odpowiedział, że psy nadają się do polowania tylko przez 2.5 roku, a potem zamyka je w kojcu. Niemal godzinę inspektorki TOZ próbowały wyciągnąć wycieńczoną suczkę z klatki. W gabinecie weterynaryjnym od razu podjęto akcję ratowania psu życia. Dora czuje się już lepiej. Udało się też znaleźć dla niej kochającą rodzinę.

„Specjaliści zgodnie twierdzą, że przez wiele lat pracy nie widzieli jeszcze psa tak potwornie wygłodzonego i bitego, jak suczka odebrana myśliwemu – leśniczemu” czytamy na Facebooku we wpisie grupy Ludzie przeciw myśliwym. Grupa ta zamierza zgłosić sprawę do prokuratury i doprowadzić do osądzenia i ukarania winnego znęcania się nad psem. PK

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

25.09.2023

Kim była dogxim? Przypadek sprawił, że świat poznał niezwykłą hybrydę 

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Gdyby nie fakt, że została potrącona przez samochód, z pewnością nigdy byśmy jej nie poznali. "Dogxim" to niezwykłe zwierzę, które stało się przedmiotem badań. Do dzisiaj pozostaje wiele pytań. Również jej śmierć jest zagadką. 

 

dogxim hybryda psa i lisa

undefined

19.09.2023

Seria zatruć w Warszawie. Groźna choroba atakuje psy?

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Seria zatruć, z którą mierzą się psy i ich opiekunowie, opanowała Warszawę. Niestety nie wszystkie czworonogi udało się uratować. Prawdopodobnie przyczyną może być woda. Weterynarze ostrzegają i apelują o ostrożność. 

nieznana choroba psów

undefined

17.09.2023

„Opiekunie! Ucz się, ucz”! Wywiad z Mikołajem Kołuckim, autorem książki „Poradnik dla właściciela psa”

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Poradników nigdy za wiele! Dlaczego poszerzanie i uaktualnianie swojej wiedzy na temat zwierząt jest ważne? Bo wszystkim nam zależy na szczęściu i zdrowiu swoich pupili. Rozmawiamy z lek. wet. Mikołajem Kołuckim, autorem książki „Poradnik dla właściciela psa”.

null

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się