17.05.2010
Lexusowa loteria dla zwierząt
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Fundacja Dr Lucy organizuje pierwszą Orkiestrę Pomocy dla Zwierząt. Jej główną atrakcją ma być loteria, w której można wygrać samochód.
Używaną limuzynę Lexus LS400 przekazała na licytację szefowa Fundacji – Ludwika Własińska. Losy kosztują 50 zł i można je kupować do końca maja przez Internet (www.drlucy.pl). Losowanie zwycięzcy odbędzie się na podczas Dni Śremu w niedzielę 13 czerwca, ok. godz. 19.30 (przed koncertem Budki Suflera).
– Mamy nadzieję, że tak jak kiedyś powstała inicjatywa zorganizowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pana Jurka Owsiaka, która przysporzyła wiele dobra potrzebującym chorym dzieciom, tak "Orkiestra Pomocy dla Zwierząt Fundacji Dr Lucy" pomoże bezdomnym zwierzętom – mówi Ludwika Własińska, prezes Fundacji.
Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na remont i rozbudowę Schroniska w Gaju, prowadzonego przez Fundację Dr Lucy.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined