28.11.2011
Muzyka na psie nerwy i smutki
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Na brytyjskim rynku pojawiła się płyta „Relaxmydog”. Umieszczona na niej muzyka pomaga psom zrelaksować się i wyciszyć.
fot. Thinkstock
„Relaxmydog” dostępna jest nie tylko w wersji CD, ale również za pośrednictwem m.in. iTunes, Rhapsody, amazonmp3, Napstera i kilku innych wirtualnych sklepów z muzyką. Można ją także ściągnąć poprzez stronę relaxmydog.com.
Muzyczna mieszanka, która została opracowana przez zespół behawiorystów i muzyków, ma pomóc psom zrelaksować się i wyciszyć, a także zmininalizować ich stres kiedy zostają w domu same.
Kompozycje stanowią połączenie spokojnych rytmów przypominających kołysanki oraz muzyki klasycznej. Pierwszy utwór zaczyna się bardzo spokojnie, a potem muzyka staje się coraz głośniejsza – by przykuć uwagę psa. Kolejne nagrania na płycie są bardzo spokojne i jednostajne. W wielu kompozycjach wykorzystano także odgłosy natury.
Krótki film wideo umieszczony na stronie WWW pozwala zobaczyć, jak muzyka nagrana na płycie wpływa na zachowanie psa.
Z zamieszczonych na stronie wpisów klientów, którzy przetestowali już płytę na swoich pupilach, można się dowiedzieć, że muzyka na niej zawarta pomaga psom również w czasie burzy lub wystrzałów fajerwerków.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined