26.10.2015
Nowe domy dla blisko 800 bezdomnych psów
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Działają zaledwie cztery lata, a już pomogły w znalezieniu domów dla prawie 800 psów. Trzy anioły z londyńskiej fundacji K-9 Angels, wśród nich nasza rodaczka Pola Pospieszalska, nie szczędzą wysiłków, by ratować bezdomne psy, głównie z terenu Rumunii.
fot. Facebook
Victoria Eisermann, Anneka Tanaka-Svenska i Pola Pospieszalska są doskonale znane w Londynie, nie tylko w środowisku ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny. W swojej charytatywnej pracy w fundacji K-9 Angels, którą powołały do życia w 2011 roku, wykorzystują wszystkie możliwe sposoby, aby znaleźć fundusze i przede wszystkim domy dla bezdomnych psów, pochodzących głównie z Rumuni, ale także z Cypru i Wielkiej Brytanii. W samej stolicy Rumunii, Bukareszcie, na ulicach żyją prawie 2 miliony psów .
Z racji swoich zawodów (Victoria jest modelką, Anneka prezenterką telewizyjną, a Pola piosenkarką) obracają się wśród ludzi znanych, którzy chętnie użyczają swojego wizerunku, by wspierać działalność fundacji. A nie koncentruje się ona wyłącznie na ratowaniu psów. Celem fundacji są także liczne akcje edukacyjne. Ostatnio szerokim echem odbiła się jej kampania promująca sterylizację, jako jednego z najlepszych sposobów zapobiegania bezdomności. Wymowna plansza przedstawiająca szokujące dane niejednej osobie otworzyła oczy. Pokazano na niej, że jeden pies i jedna suka oraz ich kolejne potomstwa mogą wydać na świat 67 tysięcy szczeniąt w ciągu zaledwie 6 lat. Dzięki przekonującej kampanii na konto fundacji darczyńcy wpłacili 7680 funtów brytyjskich. Koszt wysterylizowania jednej suczki to ok. 17 funtów.
Ostatnio na fanpage’u fundacji K-9 Angels pojawiło się to zdjęcie przedstawiające kilkadziesiąt z uratowanych przez tę fundację psów, z informacją, że w ciągu czterech lat już prawie 800 psów, w większości sprowadzonych z odległej Rumunii, znalazło domy w Wielkiej Brytanii. A wszystko to dzięki niestrudzonej pracy charytatywnej tych trzech młodych kobiet. Brawo anioły! PK
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined