11.12.2013
Pitbul Chance leci do domu
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Błąkał się przy samochodzie, z którego sprzedawano hot dogi, był smutny i wystraszony. Gdy zaopiekowali się nim wolontariusze i spotkał pitbulkę Cadence, lizał jej głębokie rany, pomagając jej wyzdrowieć. Teraz poleciał do nowego domu.
fot. YouTube
Chance po kilku miesiącach znalazł nowy dom, ponieważ jednak odległości w Stanach Zjednoczonych są duże, z pomocą w dotarciu do niego przyszła mu organizacja non profit Wings of Rescue (Skrzydła Ratunkowe). Zrzesza ona pilotów wolontariuszy, którzy swymi prywatnymi samolotami rozwożą adoptowane zwierzęta do ich przyszłych domów. Dotąd pomogli w ten sposób 5400 czworonogom, które w innym wypadku zapewne zostałyby uśpione w kalifornijskich schroniskach.
Chance nie lubi porannego wstawania, ale tym razem powód był nie byle jaki. Trzeba było pojechać na lotnisko, by polecieć tam, gdzie czekają na niego ludzie, którzy obdarzą go miłością. Przed odlotem pobiegał jeszcze wokół samolotu, a potem dostał pożegnalnego całusa od swojej tymczasowej opiekunki Sarah. W samolocie Yehudy Netanela pitbul Chance uciął sobie drzemkę. Lot trwał godzinę i 15 minut. Przy wyjściu z samolotu czekał na Chance’a czerwony dywan, chwilę później spotkał się z rodziną Wakenów, a w ich domu czekała na niego suczka Kona. I tak zaczęło się nowe życie jeszcze niedawno bezdomnego zwierzaka. MC
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.