04.07.2014

Po operacji oczu znowu zobaczył swoją rodzinę

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Prawie dwa lata poruszał się w zupełnej ciemności, bo postępująca cukrzyca odebrała mu wzrok. Po operacji oczu Duffy, 9-letni terier irlandzki z Pensylwanii, znowu może się cieszyć widokiem swojej rodziny.

Fot. You Tube

Adoptowany wiele lat temu przez państwa May, mieszkających w niewielkiej miejscowości Cogan Station w Pensylwanii, terier irlandzki Duffy zachorował na cukrzycę. Choroba postępowała i dwa lata temu pies niestety przestał widzieć. Jego opiekunowie, a szczególnie syn państwa May Benjamin, który dorastał ze zwierzakiem i dla którego był on najlepszym przyjacielem z dzieciństwa, z bólem serca patrzyli na Duffiego, czując, jak trudno jest mu poruszać się w świecie, który nagle stał się ciemnością.  

Rodzina nie dawała więc za wygraną i ukochany czworonóg cały czas był leczony. Kiedy się okazało, że jego wyniki są na tyle dobre, że może zostać poddany operacji, która przywróci mu wzrok, państwo May nie zastanawiali się długo. Operacja taka jest bardzo kosztowna (5 tys. dolarów), ale uznali oni, że Duffy jest pełnoprawnym członkiem rodziny, więc nie ma powodu, aby również w takiej sprawie, nie był tak właśnie traktowany.

Niezwykłą chwilę, kiedy tuż po operacji Duffy wita się ze swoimi bliskimi, zarejestrował na filmie Benjamin May, który od dawna nie mieszka już z rodzicami, ale specjalnie przyjechał, by być z nimi i z Duffym w tak ważnym dla nich wszystkich dniu. Zobaczcie, jak pies potrafi okazać radość i wdzięczność, że znowu może patrzeć na swoją rodzinę. Mimo kołnierza pooperacyjnego na szyi, podekscytowany, z merdającym bez przerwy ogonkiem, podbiega do wszystkich po kolei i dzieli się swoim szczęściem. PK

 

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

23.02.2024

„Pies fortuny”. Golden wbiegł do kiosku i ukradł szczęśliwą zdrapkę

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

W Chinach doszło do niecodziennej sytuacji. Golden retriever zerwał się ze smyczy, pobiegł do pobliskiego kiosku i ukradł zwycięską zdrapkę. 

golden ukradł zwycięską zdrapkę

undefined

21.02.2024

Pies na forsę. Pierwszy nos w Europie do wykrywania walut

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czworonożna funkcjonariuszka Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego specjalizuje się w lokalizowaniu ukrytych walut oraz tytoniu. Przed jej czułym nosem nic się nie ukryje!

Poli - suczka, która wykrywa waluty.

undefined

20.02.2024

Nagrał filmik, jak psy zagryzają kota. Teraz ruszył jego proces

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Ruszył proces byłego myśliwego, który w 2022 roku udokumentował drastyczne wydarzenie. Nie tylko nagrał, jak jego dwa psy zagryzają kota, ale też chwalił się zarejestrowanym incydentem swoim kolegom. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

nagrał filmik, jak psy zagryzają kota

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się