04.07.2014

Po operacji oczu znowu zobaczył swoją rodzinę

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Prawie dwa lata poruszał się w zupełnej ciemności, bo postępująca cukrzyca odebrała mu wzrok. Po operacji oczu Duffy, 9-letni terier irlandzki z Pensylwanii, znowu może się cieszyć widokiem swojej rodziny.

Fot. You Tube

Adoptowany wiele lat temu przez państwa May, mieszkających w niewielkiej miejscowości Cogan Station w Pensylwanii, terier irlandzki Duffy zachorował na cukrzycę. Choroba postępowała i dwa lata temu pies niestety przestał widzieć. Jego opiekunowie, a szczególnie syn państwa May Benjamin, który dorastał ze zwierzakiem i dla którego był on najlepszym przyjacielem z dzieciństwa, z bólem serca patrzyli na Duffiego, czując, jak trudno jest mu poruszać się w świecie, który nagle stał się ciemnością.  

Rodzina nie dawała więc za wygraną i ukochany czworonóg cały czas był leczony. Kiedy się okazało, że jego wyniki są na tyle dobre, że może zostać poddany operacji, która przywróci mu wzrok, państwo May nie zastanawiali się długo. Operacja taka jest bardzo kosztowna (5 tys. dolarów), ale uznali oni, że Duffy jest pełnoprawnym członkiem rodziny, więc nie ma powodu, aby również w takiej sprawie, nie był tak właśnie traktowany.

Niezwykłą chwilę, kiedy tuż po operacji Duffy wita się ze swoimi bliskimi, zarejestrował na filmie Benjamin May, który od dawna nie mieszka już z rodzicami, ale specjalnie przyjechał, by być z nimi i z Duffym w tak ważnym dla nich wszystkich dniu. Zobaczcie, jak pies potrafi okazać radość i wdzięczność, że znowu może patrzeć na swoją rodzinę. Mimo kołnierza pooperacyjnego na szyi, podekscytowany, z merdającym bez przerwy ogonkiem, podbiega do wszystkich po kolei i dzieli się swoim szczęściem. PK

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Polecane przez redakcję

Reklama
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się