13.06.2014
Ryszard Rembiszewski wspiera zwierzaki w rodzinnym Sławnie
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Już w najbliższą sobotę 14 czerwca będzie okazja do spotkania z wielkim miłośnikiem zwierząt Ryszardem Rembiszewskim na prozwierzęcym, rodzinnym pikniku, który odbędzie się w Sławnie, jego rodzinnej miejscowości. Piknik organizuje miejscowe Stowarzyszenie Projekt Zwierzaki.
Fot. Facebook
Stowarzyszenie Projekt Zwierzaki działa w Sławnie, trzynastotysięcznym miasteczku położonym około 20 km od Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim, niespełna rok. Krok po kroku realizuje jednak swój główny cel, jakim jest stworzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie powiatu sławieńskiego.
Jednym z pomysłów na pozyskanie pieniędzy na budowę przytuliska jest organizowany właśnie piknik rodzinny, który odbędzie się 14 czerwca w Sławnie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas pikniku będzie zbierana zarówno karma dla bezdomnych zwierząt, jak i datki na przytulisko. Aby przyciągnąć jak najwięcej uczestników i tym samym zebrać jak najwięcej funduszy, fundacja zadbała o dostarczenie uczestnikom wielu atrakcji. Niemal wszystkie związane są ze zwierzętami. Odbędą się między innymi pokazy: ratownictwa wodnego przygotowany przez słupski WOPR i agility. Dzieci będą mogły zobaczyć sokoły, kozy, konie, kucyki oraz jedną z największych krów w Polsce. Nie zabraknie także wyborów najpiękniejszego psa.
Nam podoba się pomysł nawiązania do zainicjowanej siedem lat temu przez portal Psy.pl akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Jak bowiem informują organizatorzy na stronie Stowarzyszenia Projekt Zwierzaki, „piknik będzie nie tylko świetną zabawą, ale również lekcją humanitarnego traktowania zwierząt, gdyż zostanie połączony z akcją Zerwijmy łańcuchy. Każdy będzie mógł przypiąć się do budy na krótkim łańcuchu i zobaczyć świat z perspektywy psa”.
Wyjątkowym gościem pikniku będzie popularny i lubiany prezenter, Ryszard Rembiszewski, miłośnik zwierząt, często angażujący się w niesienie im pomocy, który w Sławnie się urodził. – Nie byłem tam ponad dwadzieścia lat, ale cel jest szczytny, więc postanowiłem pogodzić odwiedziny starych kątów z udziałem w tym pikniku, aby tym razem wesprzeć bezdomne zwierzęta ze swojej rodzinnej ziemi –powiedział nam Ryszard Rembiszewski. PK
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined