REKLAMA
REKLAMA

20.08.2007

Uroczyste pożegnanie

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Lucky i Flo, dwie czarne labradorki, które przez ostatnie pół roku szukały na lotnisku w Malezji pirackich płyt DVD i CD, zakończyły służbę. Na pożegnanie wręczono im medale. Na szyjach zawiesił im je osobiście malezyjski wiceminister handlu S. Veerasingham.

fot. Shutterstock

REKLAMA

Specjalnie szkolone psy od połowy marca wywęszyły ponad półtora miliona pirackich płyt DVD i CD o wartości sześciu milionów USD, co pozwoliło na aresztowanie 26 osób zamieszanych w ten proceder.

 

Psy są własnością amerykańskiego stowarzyszenia filmowego Motion Picture Association of America i zostały wynajęte malezyjskiej policji tylko na sześć miesięcy. Tak dały się we znaki przemytnikom pirackich płyt, że wyznaczyli oni nagrodę za ich likwidację. Suczki stały się najlepiej chronionymi policyjnymi agentami w kraju.

REKLAMA

Lucky i Flo są pierwszymi psami szkolonymi do znajdywania płyt DVD i CD. Malezyjskie władze zwróciły się do ośrodka w Irlandii, który nauczył labradorki tej umiejętności, o wyszkolenie kolejnych czworonożnych celników, mających tworzyć pierwszy psi oddział do zwalczania piractwa. Władze mają nadzieję, że para takich agentów policji trafi do Malezji do przyszłego roku. (PAP, tj)

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s