07.04.2014
Antidotum na alergię? Oto preparaty ułatwiające życie alergikom
Paulina Król
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Czy alergia to powód do rezygnowania z bycia psim opiekunem? Niekoniecznie. Z Wielkiej Brytanii trafiły do nas naturalne preparaty, które neutralizują alergeny wydzielane zarówno przez psy, jak i koty.
fot. Shutterstock
Jest nadzieja, że cierpiący na alergię miłośnicy psów i kotów będą mogli wreszcie przebywać w towarzystwie swoich ukochanych czworonogów. Także uczulenie, będące często pretekstem oddawania pupili do schronisk, nie będzie już mogło być wytłumaczeniem.
Alergik i pies
Choć są miłośnikami psów, przebywanie w pobliżu tych zwierząt może być dla nich prawdziwym utrapieniem. Czy to oznacza, że osoba, która jest uczulona na psią sierść musi zrezygnować ze swoich marzeń – bycia opiekunem czworonoga? Czy miłośnik psów w towarzystwie psa musi być skazany na gehennę? Niekoniecznie! Z Wielkiej Brytanii trafiły do nas naturalne preparaty, które neutralizują alergeny wydzielane zarówno przez psy, jak i koty. Są one nie tylko naturalne, ale przede wszystkim bezpieczne. Poniżej przedstawiamy kilka preparatów, które z pewnością sprawią, że życie alergika stanie się łatwiejsze.
Antidotum na alergię
Jednym z nich jest HomeCleanse, spray zawierający wyciąg z eukaliptusa i ylang ylang, który może być stosowany na pościel, posłanie i wszelkie tkaniny oraz obicia. Można nim też spryskiwać posłania zwierząt.
Wśród preparatów ułatwiających życie alergikom jest też antyalergiczny płyn do prania FabriCleanse, dzięki któremu można wyczyścić ubrania z ponad 95 proc. zawartości pyłków, alergenów odzwierzęcych i roztoczy i to bez względu na temperaturę prania. W odpowiednim stężeniu może być także stosowany do czyszczenia dywanów.
Na uwagę zasługuje też PetalCleanse. Jest to wyjątkowy płyn, dzięki któremu można usunąć z sierści kota lub małych zwierząt złuszczający się naskórek i białko alergizujące, które są przyczyną świszczącego oddechu, kichania i swędzenia skóry. Jego zaletą jest też to, że zwierzak nie musi być w nim kąpany. Wystarczy szmatką zwilżoną płynem przetrzeć sierść pupila z włosem i pod włos, a następnie osuszyć ręcznikiem.
Była redaktor naczelna portali PSY.PL i KOTY.PL. Szczęśliwa opiekunka dwóch wyżłów włoskich – Antosi i Pinokia – oraz papugi Karola.
Zobacz powiązane artykuły
26.06.2025
Mity o suchej karmie. Czego nie mówią nam producenci karm?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Karmisz swojego pupila suchą karmą? Nie ma w tym nic złego, ale powinieneś wiedzieć, co trafia do miski twojego pupila... Poznaj najpopularniejsze mity o suchej karmie dla psów!
undefined
20.06.2025
Lista 7 najgłupszych tekstów, które możesz usłyszeć na spacerze z psem
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Wychodzisz z pupilem do parku i nagle ktoś zwraca ci uwagę? No właśnie, jakie głupie teksty możesz usłyszeć na spacerze z psem?
undefined
14.06.2025
Czy długa sierść chroni psa przed upałem? Sprawdź, jak to działa!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Domowe czworonogi są niezwykle wrażliwe na przegrzanie podczas lata. Czy długa sierść naprawdę chroni psa przed udarem cieplnym, jak się dotąd uważało?
undefined