11.06.2010
Piłka prawie nożna
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ta zabawa nie dotarła jeszcze do Polski, ale na Zachodzie wielką karierę robi ostatnio piłka… nosowa! W oryginale nazwa brzmi Treibball, czyli piłka do pasienia.
Pomysł narodził się parę lat temu w Niemczech a dziś rozgrywane są już w tej konkurencji zawody. Zadaniem psa jest umieszczenie w bramce piłkarskiej ośmiu dużych piłek rehabilitacyjnych w jak najkrótszym czasie. Pies popycha je pyskiem, ewentualnie pomagając sobie łapami. W prostszej wersji wystarczy, że nauczymy psa toczyć jedną piłkę w naszą stronę. Zaczynamy od nagradzania każdego zainteresowania piłką. Początkowo możemy ją kopać i popychać by wzbudzić zainteresowanie, albo też od razu bazować na umiejętności targetowania (dotykania nosem przedmiotu). W tym celu bardzo przydatny nam będzie kliker. Nagradzamy coraz mocniejsze dotknięcia aż pies zacznie popychać piłkę. Uczymy go obiegania piłki i ustawiania się po jej drugiej stronie na wprost nas, dzięki czemu będzie popychał ją do nas. Trochę cierpliwości i pracy i nasz pies stanie się prawdziwym piłkarzem! Zobaczcie na filmach jak wygląda ta gra. (UCh)
Polecane przez redakcję
Reklama
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
28.05.2023
W USA ludzi coraz częściej odwiedzają misie. Do ich odstraszania zaangażowano psy!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W niektórych stanach w USA niedźwiedzie coraz chętniej odwiedzają ludzi. Niektóre wizyty kończą się tragicznie, bo mieszkańcy w obawie o własne życie łapią za broń. Biolog Carrie Hunt znalazła humanitarne rozwiązanie rosnącego problemu.
undefined
26.05.2023
Na trufle z psem w Polsce? Oczywiście!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Trufle kojarzą się przede wszystkim z luksusem. Do ich szukania wykorzystywano świnie, a także, co nikogo nie dziwi, psy. Czy jednak w Polsce szukanie trufli z psem jest możliwe? Sprawdź, co na to specjalistka!
undefined
23.05.2023
Osoby cierpiące na zbieractwo chętniej ratują zwierzęta i... częściej je zaniedbują!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Naukowcy odkryli bardzo ciekawą zależność. Okazuje się, że osoby chorobliwie gromadzące różne przedmioty częściej zaniedbują swoje zwierzęta. Jak wynika z ustaleń badaczy, mogą robić to nieświadomie i niekiedy... w dobrej wierze!
undefined