23.01.2009
Inny przewód
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dlaczego pies nie może jeść tego samego, co my?
fot. Shutterstock
Przede wszystkim dlatego, że nie jest wszystkożercą jak człowiek. Mamy bogatszą niż pies florę bakteryjną przewodu pokarmowego, która umożliwia trawienie różnych rodzajów pożywienia. Pies nie ma też enzymów trawiennych w ślinie i w odróżnieniu od nas nie żuje pokarmu. Większa liczba zębów (42) pozwala mu jednak szybko go rozdrobnić. Dlatego psu jedzenie zajmuje ok. pięciu minut dziennie, a nam ok. godziny. Nie może się nim delektować, bo ma tylko ok. 1700 kubków smakowych, podczas gdy my – ok. 9000.
Zapotrzebowanie psa na białko i tłuszcze jest o wiele większe niż człowieka, za to na węglowodany – znikome. Dlatego nie można prawidłowo żywić czworonoga, serwując mu dietę przeznaczoną dla człowieka.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.12.2024
Poznaj 4 naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdrowe gruczoły okołoodbytowe u psa nie sprawiają żadnych problemów. Dlatego niektórzy opiekunowie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy gromadzi się tam wydzielina, co z kolei prowadzi do zaczopowania kanalików. Co wtedy robić? Poznaj naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych!
undefined
12.12.2024
Głuchy pies. Dlaczego pies nie słyszy i jak sobie z tym radzić?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Niektóre psy głuchną wraz z wiekiem, jednak głuchota może być także wadą wrodzoną. Po czym poznać, że pies nie słyszy i jak można ułatwić sobie życie z głuchym psem?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined