Choć urodził się bez przednich łap, ma najlepsze życie pod słońcem!

author-avatar.svg

Aleksandra Więcławska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Żył dopiero od 4 godzin, gdy weterynarz zasugerował, że powinno się go uśpić. Biały bokser, który urodził się bez dwóch łap, odpychany przez rodzeństwo nawet nie mógł się dostać do swojej mamy. Ale los się do niego uśmiechnął.

Bokser Nubby

fot. Facebook / nubbydogrules

Niepełnosprawnego szczeniaka przygarnęła Lou Robinson z Teksasu, która zajmuje się na co dzień ratowaniem zwierząt. Nubby, bo takie bokser dostał imię, lepiej trafić nie mógł.

Nubby na tarasie

Mimo początkowych obaw okazało się, że piesek, choć nie ma łap, próbuje się poruszać, a do tego widzi i słyszy. To dodało właścicielce sił i utwierdziło ją w przekonaniu, że warto było o Nubby’ego walczyć.

Bokser, który nadal jeszcze rośnie, wśród innych psów zachowuje się zupełnie normalnie – nie ma pojęcia, że czymś się od nich różni, a i one traktują go bez żadnych uprzedzeń.

Gdy Nubby dorośnie, prawdopodobnie będzie potrzebował wózka, by móc się poruszać. Właściciele liczą na to, że kiedyś uda się ich pupilowi założyć protezy. Wtedy mógłby biegać na czterech łapach, podobnie jak pozostałe cztery psy, z którymi mieszka.

Na pysku tego psa maluje się prawdziwe szczęście! I pomyśleć, że wszystko dzięki niesamowitym ludziom, którzy otoczyli go troską i miłością.

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Aleksandra Więcławska

Certyfikowana trenerka psów (kurs ukończony w Centrum Kynologicznym Canid). Ukończyła też liczne kursy i uczestniczyła w kilkunastu seminariach z zakresu zachowania, żywienia i opieki nad psami.

Polecane przez redakcję

Reklama
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się