Bałagan, niepełnosprawna kobieta, pijani mężczyźni. Do tego 7 psów z żebrami na wierzchu


W domu w Krotoszycach miała się znajdować jedna suczka potrzebująca pomocy lekarza weterynarii. Taką wiadomość otrzymał Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Na miejscu inspektorzy zastali jednak prawdziwą tragedię…

Teren posesji był bardzo zaniedbany, a z wywiadu środowiskowego przeprowadzonego wśród okolicznych mieszkańców wynikało, że w domu zamieszkuje niepełnosprawna kobieta, niemogąca się samodzielnie poruszać – czytamy na facebookowym profilu DIOZ.

Inspektorzy pukali do drzwi domu i nawoływali, ale nie było żadnej reakcji. Obawiali się, że mogło się stać coś niedobrego, poprosili więc o pomoc policję.

APEL O POMOC‼️‼️‼️Zwracamy się do Państwa po raz kolejny z prośbą o pomoc dla psów z Krotoszyc k. Legnicy, które uchroniliśmy przed śmiercią głodową (opis interwencji: https://goo.gl/dp9VGH)Odebrane zwierzęta wymagają długotrwałego leczenia weterynaryjnego, regularnych kąpieli oraz odpowiedniej karmy, która pomoże im powrócić do odpowiedniej kondycji. Bez Państwa wsparcia nie uda się nam wygrać walki o ich życie… Pomóc zwierzętom można poprzez przekazanie darowizny:mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761 Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt ul. Przechodnia 4a58-560 Jelenia Góratytułem: psy z Krotoszyc?Pomagam.pl – https://pomagam.pl/pomoc_krotoszyce?️PayPal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl?SMS na numer 72365 o treści S7188 (opłata 2 zł + 23% VAT)

Publié par Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt sur jeudi 7 septembre 2017

Kiedy policjanci i inspektorzy weszli do środka, nie spodziewali się tak dramatycznej sytuacji. Na miejscu zastano okropny bałagan, fetor amoniaku i odchody. Prowadzący interwencję ujrzeli także nie jednego, a SIEDEM psów w stanie skrajnego zaniedbania i nieleczonej choroby. Wszystkie były półłyse, z żebrami na wierzchu i skrajnie zlęknione – opisują sytuację inspektorzy.

Ale nie tylko zwierzęta wymagały pomocy. W jednym z pokojów w łóżku leżała starsza niepełnosprawna kobieta. W domu przebywało też dwóch mężczyzn (mąż i brat kobiety). Obaj byli pod wpływem alkoholu. Okazało się, że w domu mieszkały też gołębie. Znaleziono padłe ptaki, a ich odchody pokrywały grubą warstwą podłogę jednego z pomieszczeń. Takiego brudu i bałaganu inspektorzy nie widzieli jeszcze podczas żadnej interwencji.

Bałagan
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Inspektorzy wezwali Pogotowie Ratunkowe, które zabrało niepełnosprawną kobietę do szpitala. W związku z warunkami panującymi w domu podejrzewali też, że może istnieć zagrożenie epidemiologiczne, więc powiadomili odpowiednie służby. Niestety do czasu pojawienia się w tym domu inspektorów DIOZ i policji nikt nie pomógł skutecznie rodzinie, która była nieporadna życiowo.

Zagłodzony szczeniak
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Psy, które zastano w domu, trafiły od razu do kliniki weterynaryjnej. O ich fatalnym stanie może świadczyć to, że jeden z nich ważył 4 kg, a powinien ważyć około 13 kg.

U psów prócz zaawansowanego świerzbowca, nużeńca oraz skrajnej grzybicy skóry wykryto wiele rodzajów pasożytów wewnętrznych – w tym tasiemca i nicienia. Wszystkie psy są skrajnie odwodnione oraz mają głęboką anemię. Są również bardzo zlęknione – napisano na Facebooku DIOZ.

Zwierzaki wymagają nie tylko leczenia i odpowiedniego żywienia, ale także pomocy behawiorysty. Całkowity koszt leczenia i wstępnego utrzymania szacuje się na kilka tysięcy złotych. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt prosi w związku z tym o wsparcie finansowe.

Szczeniak po kąpieli
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4a
58-560 Jelenia Góra
tytułem: psy z Krotoszyc

Pomagam.plhttps://pomagam.pl/pomoc_krotoszyce

PayPal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

SMS na numer 72365 o treści S7188 (opłata 2 zł + 23% VAT)

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments