Barack Obama do córek: „zasłużyłyście na psa”


Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Barack Obama nawet w swym pierwszym wystąpieniu w tej roli nie zapomniał, że obiecał Malii i Sashy psa.

Dzisiejszej nocy w Chicago, przemawiając do tłumów Amerykanów, Obama wołał nie tylko: „Yes, we can” („Tak, możemy to zrobić”), powiedział też, zwracając się do córek: „Kocham was obie bardzo, zasłużyłyście na pieska, który wprowadzi się z nami do Białego Domu”.

O planach rodziny Obamów pisaliśmy w lipcu. Wtedy podobno w kręgu ich zainteresowań była antyalergiczna rasa hybrydowa goldendoodle (mieszaniec golden retrievera z pudlem).
Szefowa organizacji PETA (People for Ethical Treatment of Animals – licząca 2 mln członków organizacja walcząca o etyczne traktowanie zwierząt) Ingrid E. Newkirk zaapelowała wtedy w liście do Baracka Obamy, by zdecydował się przyjąć pod swój dach kundelka ze schroniska. Uzasadniała to m.in. w ten sposób: „skoro Stany Zjednoczone są dumne z tego, iż są tyglem, w którym mieszają się rozmaite ludzkie rasy, to głęboko niewłaściwe jest zainteresowanie tylko psami rasowymi”.

Niezależnie od tego, jaki wybór zostanie ostatecznie dokonany, pies, który wprowadzi się do Białego Domu w styczniu, będzie kontynuatorem tradycji jego czworonożnych mieszkańców. Obecnie mieszkają tam należące do George’a i Laury Bush terriery szkockie Barney i Miss Beazley. (MC)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments