Bartosz Flis – nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt 2018


12-letni uczeń i zawodnik z Półczna.

Gdy młodemu zawodnikowi uczniowskiego klubu sportowego U2 Bytów przyznano stypendium naukowe i sportowe, naradził się z rodzicami, na co przeznaczyć te pieniądze. A ponieważ wszyscy uwielbiają psy, wybór padł na schronisko dla zwierząt w Bytowie, którego profil śledzą na Facebooku. Za całą otrzymaną kwotę – 250 zł – Bartek kupił karmę i razem zawieźli ją do schroniska.

Chcieli to zrobić po cichu. Ale mimo że były wakacje, zalało ich morze pozytywnych komentarzy znajomych i obcych osób na Facebooku, bo szef schroniska podziękował chłopcu, upubliczniając jego uczynek.

Bartek i jego rodzice zawsze starają się pomóc zwierzętom w potrzebie, czy to wolno żyjącym kotom, czy błąkającym się psom. W domu też zawsze jest jakieś zwierzę. W grudniu pożegnali przygarniętą bigielkę Dzidkę, która przeżyła z nimi 5 lat i którą zabrała choroba.

Teraz Bartek gra w piłkę z buldożkiem francuskim Fadorem, zwanym pieszczotliwie Duśkiem. Bartek jest napastnikiem, więc Dusiek musi stać na bramce. Na szczęście piłka jest szmaciana. Bartek planuje kontynuować obie swoje pasje: karierę piłkarza i pomaganie zwierzętom.

SMS: SERCE.3 pod numer 7136 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Swój głos można oddać również na stronie www.sercedlazwierzat.pl.

Na stronie akcji znajduje się też więcej informacji o plebiscycie i regulamin głosowania.

Organizator plebiscytu

 

Partner główny

 

 

 

 

Partnerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments