Bez uszu, nosa, ogona, a jednak adoptowany


Pamiętacie rottweilera Barona z Detroit, którego ktoś okrutnie okaleczył? Mamy dla was bardzo dobre wiadomości o jego losie. Teraz to zupełnie inny pies i ma już to, co najważniejsze…

Jakiś czas temu opowiedzieliśmy wam makabryczną historię Barona, rottweilera z Detroit. Błąkał się po ulicach miasta cały pokrwawiony. Na szczęście jakiś dobry człowiek zawiadomił Michigan Humane Society. Wolontariusze zawieźli psa do kliniki weterynaryjnej Mackey Center for Animal Care, gdzie zaopiekowali się nim weterynarze. Dziś Baron ma się dużo lepiej.

Baron w plenerze
fot. Michigan Humane Society

Monika Wierzbicki Miner, oglądając zdjęcie rottweilera na Facebooku MHS, napisała tak:

On jest piękny! Zobaczcie ten uśmiech! Dzięki Bogu, że jest już bezpieczny i ma tak wspaniałą opiekę. Mam nadzieję, że potwór, który mu to zrobił, zostanie odnaleziony.

Mark Ramos z MHS powiedział dziennikarzom portalu lifewithdogs.com:

Wszystko wskazuje na to, że ktoś celowo okaleczył tego biednego psa, który musiał przez to tyle wycierpieć. Takie okrucieństwo jest nie do zaakceptowania. Musimy być głosem tych zwierząt i jako społeczność musimy pokazać przez nasze działanie, że coś takiego się już nie powtórzy.

Gdy poprzednio pisaliśmy o Baronie, zebrano wtedy 15 000 dolarów na nagrodę dla tego, kto wskaże sprawcę okrucieństwa. Dziś ta kwota wynosi już 40 000 dolarów. Niestety nie znaleziono jeszcze człowieka winnego cierpień Barona.

Za to jest doskonała wiadomość: Baron nie tylko przeszedł operację rekonstrukcji nosa, a jego okaleczone uszy, nos i nogi się wygoiły, ale także znalazł nowy dom!

Lara dowiedziała się o istnieniu Barona od klienta w pracy. Natychmiast wysłała SMS do swego męża Todda, że właśnie znalazła psa dla nich. Historia Barona bardzo ich poruszyła, a poza tym mieli już doświadczenie w opiece nad przygarniętym rotkiem.

To niesamowite uczucie! I nie, nie chodzi o to, że go wybraliśmy. Jego reakcja dziś rano, gdy się po raz pierwszy się spotkaliśmy, pokazuje, że i on wybrał nas – mówi Todd.

Baron z zabawkami
fot. Michigan Humane Society

Ten happy end jest wspaniały, tylko dlaczego Baron musiał wcześniej tyle wycierpieć? Życzymy mu pięknych dni w nowym domu.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments