Białystok zachęca do adopcji psów


Komplet kijków do nordic walking, bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru oraz złotówka za przygarniętego psa mają zachęcić białostoczan do adoptowania psa ze schroniska.

Schronisko w Białymstoku pęka w szwach. Obecnie przebywa tam 260 psów, czyli niemal dwa razy tyle, ile jest miejsc. Waldemar Okulus, kierownik schroniska, znalazł sposób na to, aby bezdomne czworonogi trafiły do nowych rodzin. Jak wiadomo, codzienny ruch na świeżym powietrzu zaleca się każdemu. Doskonałym pretekstem do wyjścia na spacer, szczególnie dla leniuchów, jest pies, którego trzeba regularnie wyprowadzać. Dlatego sobotnia akcja adopcyjna będzie się odbywać pod hasłem „Reks dba o zdrowie swego pana”.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów pierwsze dziesięć osób, które przygarną czworonoga, otrzyma w prezencie komplet kijków do nordic walking, a współpracująca ze schroniskiem Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zaoferowała bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru. Każdy nowy opiekun za symboliczną złotówkę, otrzyma dla swojego podopiecznego obrożę i smycz oraz zniżkę na korzystanie z usług lecznic weterynaryjnych i na zabiegi pielęgnacyjne. Wszystkie psy przeznaczone do adopcji są wysterylizowane, zaczipowane i zaszczepione.

Białostockie schronisko zaprasza na akcję w sobotę 17 kwietnia w godzinach 10-16. Zachęcamy do udziału i życzymy udanych adopcji. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments