Boisz się dentysty? Goldenka pomoże

fot. www.facebook.com/DrPaulWeiss

Sposób na złagodzenie lęku przed borowaniem znalazł stomatolog dziecięcy dr Paul Weiss z Williamsville w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnił w swoim gabinecie czteroletnią golden retrieverkę Brooke.

 Brooke przedstawia się na stronie internetowej gabinetu dr. Weissa w ten sposób: „Mam cztery lata. Jestem suczką rasy golden retriever i uzyskałam certyfikat dogoterapeuty w Therapy Dogs International. Moim głównym celem jest sprawianie radości pacjentom, ich rodzinom i pracownikom gabinetu. Najbardziej lubię gonić moją pomarańczową piłeczkę, łasić się i zawierać nowe znajomości. Ostatnio w wolnym czasie zaczęłam pływać”.


 


Niezwykłej urody goldenka wraz ze swym opiekunem wita pacjentów już w poczekalni, podchodzi do nich, daje się pogłaskać i sama się łasi, czasem bawi się też ulubioną piłeczką. Gdy dziecko boi się zabiegu, Brooke siada obok fotela, podkłada głowę pod rączkę malca i pozwala się głaskać, a czasem wręcz kładzie się obok i przywiera do małego pacjenta całym ciałem. W ten sposób odrywa jego myśli od nie zawsze przyjemnych czynności, które wykonuje stomatolog.

 

Początkowo Brooke pracowała raz w tygodniu, w czwartki nazywane tu „Dniem Brooke”, ale gdy wieść o niej się rozeszła, chętnych było tylu, że teraz pojawia się w gabinecie także w środy. Przed każdą wizytą w klinice Brooke jest oczywiście dokładnie kąpana, a pacjenci są informowani o jej obecności, żeby wykluczyć ewentualność kontaktu z osobami uczulonymi na sierść. MC, KO

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments