Border collie wygrał w Kielcach


W II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kielcach wzięło udział 3155 psów reprezentujących 210 ras. Tytuł Best In Show zdobył Claygar Boot Scootin Boogie.

Wśród czworonogów paradujących po 30 ringach w halach Targów Kielce były popularne golden retrievery, yorkshire teriery czy amstafy, ale także rzadko spotykani przedstawiciele takich ras jak chart arabski sloughi, łajka rosyjsko-europejska, nagi pies peruwiański czy lwi piesek. Ich urodę oceniało kilkunastu sędziów.
Sędzia Tomasz Borkowski tytuł Best In Show przyznał border collie Claygar Boot Scootin Boogie, który przyjechał na wystawę z Węgier, a pochodzi z hodowli z Wielkiej Brytanii. Jego właścicielka Judit Korozs-Papp nazywa go w domu po prostu Boogie. – Boogie jak wszystkie border collie najbardziej lubi biegać, skakać i aportować. To idealny towarzysz dzieci, który podchwyci każdą okazję do zabawy – mówi Judit. Martwi ją tylko, że niedługo będzie się musiała z nim rozstać, bo wydzierżawiła go na określony czas i powinna go oddać latem przyszłego roku.
Wystawie towarzyszyły pokazy psów policyjnych i straży miejskiej, zawody frisbee oraz konkurs Młody Prezenter. Wybrano też Najpiękniejszego Psa Kielecczyzny, którym został Fabi rasy parson russell terier ze Skarżyska Kamiennej.
Członkowie kieleckiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce mają jednak problem. – Martwi nas, że w przyszłym roku międzynarodowa wystawa w Kielcach nie zostanie zorganizowana – mówi rzecznik prasowy wystawy Grzegorz Świercz. – Będziemy jednak zabiegali o to, by w 2009 roku do nas wróciła.

Lidia Cichocka | fot. Aleksander Piekarski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments