Buldożek na niedźwiadki

fot. YouTube

Jak sobie wyobrażacie psa strzegącego domostwa? Pewnie na przykład jako sporych rozmiarów owczarka. A tu niespodzianka! Jewels, suczka rasy buldożek francuski, poradziła sobie z pięć razy od niej cięższymi intruzami.

Niedźwiedzie, kojoty i kuguary – wszystkie te rodzaje zwierząt zamieszkują górzyste okolice miasta Monrovia w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Pożary lasów, które miały miejsce w tych okolicach, sprawiły, że zwierzęta częściej widywane są w mieście. Trzy prawdopodobnie roczne niedźwiadki, ważące po około 50 kg, wtargnęły na teren posiadłości Davida Hernandeza.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, bo w tamtych okolicach dzikie zwierzęta często pojawiają się  w okolicy domów. Tu jednak niedźwiadki natknęły się na coś dla nich dziwnego. Kto je postanowił przepędzić ze swojego terenu? Jewels, suczka buldożka francuskiego, ważąca niespełna 10 kg. Tak żywiołowo wyganiała intruzów, że jeden z nich błyskawicznie wspiął się na płot, by uchronić się przed szczekającym stworzeniem. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana na zewnątrz domu (za nią ukrył się trzeci intruz, dlatego nie widać go na filmie). Zobaczcie sami! MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments