Buldożki spotkają się po raz XVIII

fot. Zlot Buldogów Francuskich

Masa skóry, wielkie uszy i krępe ciało... Reakcje na ich oryginalną fizjonomię bywają skrajne – od zachwytu, poprzez śmiech, aż do strachu. Choć ich uroda może być dyskusyjna, to na pewno nikt nie odmówi im swoistego wdzięku. Buldogi francuskie, bo o nich mowa, już po raz XVIII spotkają się w Warszawie.

18 września w warszawskim Forcie Bema odbędzie się XVIII Zlot Buldogów Francuskich. Pomysł zlotu narodził się w 2003 roku. Początkowo miało to być spotkanie zaledwie kilku miłośników rasy zgromadzonych wokół jednego z for internetowych. Chodziło o to, by wymienić poglądy i doświadczenia z osobami, które znały się tylko ze świata internetu.

Bardzo szybko zaczęła marzyć mi się impreza na większa skalę. Taka, o której czytałam na zagranicznych stronach poświęconych rasie pisze na stronie zlotu organizatorka, Anna Kijańczyk.

W tym roku organizatorzy oczekują nawet 1500 uczestników z czworonogami. Są to osoby z całej Polski: zarówno hodowcy, właściciele buldogów francuskich, jak i ci, którzy dopiero zastanawiają się nad kupnem lub adopcją psa tej rasy.

Gośćmi zlotu będą trenerzy, weterynarze, behawioryści, zoopsycholodzy oraz dietetyk. Przewidziano wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami czy możliwość skorzystania z usług profesjonalnego fotografa. Każdy z uczestników imprezy otrzyma też torbę z upominkami.

Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały również firmy mające w swojej ofercie akcesoria dla miłośników rasy – torby z motywem buldogów, ubrania, biżuterię oraz wiele innych drobiazgów. A zmęczeni dwu- i czteronożni uczestnicy będą mogli zrelaksować się w specjalnej strefie chill-out.

Tegoroczny zlot odbywa się pod hasłem „Buldożki pomagają…”. Tym razem pomoc skierowana będzie do podopiecznych Fundacji Załoga Bulldoga. Każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć fundację poprzez kupno pamiątkowych gadżetów lub wrzucając datek do jednej z oznaczonych skarbonek. Całkowity dochód ze zbiórki przekazywany zostanie Fundacji Załoga Bulldoga na pokrycie kosztów leczenia ich podopiecznych..

Więcej informacji o zlocie na stronie: www.zlotbuldogow.pl. AB 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments