Champion zza oceanu


Willy, sześcioletni Tibetan Terrier z USA zdobył tytuł Best in Show na tegorocznej wystawie Crufts. Swoje zwycięstwo uczcił miską wody z kilkoma kropelkami szampana.

Sześcioletni Araki Fabulos Willy, przez właścicieli nazywany po prostu Willy, od samego początku typowany był na faworyta tegorocznej 116 edycji wystawy. W ciągu ostatnich lat cztery raz wygrywał w Birmingham tytuł najlepszego w swojej rasie. Zdobył także wiele medali i pucharów na innych międzynarodowych wystawach.
– Naprawdę warto było tutaj przyjechać aż z Ameryki. Willy spisał się znakomicie; na wybiegu zrobił wszystko, o co go prosiłem. Był cudowny – mówił po ogłoszeniu wyników jego opiekun – Larry Cornelius z Californii, który reprezentował właścicieli psa Johna Shawa i Neila Smitha.

Drugie miejsce podczas tegorocznego show przypadło młodziutkiej, bo zaledwie 22 miesięcznej suczce należącej do rasy Wire Fox Terrier „Peggy”, której hodowcy S. W. Brownie – Cole oraz Allen pochodzą z Bristolu.
W finałowej siódemce znalazła się także czteroletnia suczka Alaskan Malamute „Rolli” z Włoch prowadzona przez Monice Kubiac a należąca do Giny Biagiotti, sześcioletni Retriever „Simon” Jonny Sanden z Norwegii, pięcioletnia suczka „Daisy” rasy Bearded Collie pani Angeli May z Bedfordshire oraz trzyletnia „Berta” rasy Bloodhound należąca do Suzanne Emrys-Jones z Cornwalii.

Crufts od lat uchodzi za najbardziej prestiżową wystawę psów na świecie. W tym roku na wystawę zgłoszono 22 390 psów, 190 ras z całego świata. Po raz pierwszy przyjechali hodowcy z Rosji. Nie zabrakło również Polaków.
Wystawa odwiedziło blisko 170 tys. osób. (KK, fot. www.rafphotostudio.co.uk, biuro prasowe Crufts)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments