Choinka w niebezpieczeństwie! Jak chronić choinkę przed psem i kotem? Kreatywność internautów nie przestaje zaskakiwać


W święta chyba każdy, kto ma zwierzę, kiedyś pomyślał: "Choinka w niebezpieczeństwie"! Ale nie tylko świąteczne drzewko może mieć kłopoty...

Choinka w niebezpieczeństwie, ratujmy ją!” – to myśl każdego właściciela czworonożnego przyjaciela. Przychodzi ten długo wyczekiwany moment, kiedy wspólnie z najbliższymi zabierasz się za dekorowanie świątecznego drzewka… Uwierz, że twój zwierzak jest tym, który oprócz dzieci najbardziej cieszy się z kolorowych świecidełek. Z początku zapewne zastanawia się, po co jego pan wyciąga tyle bombek, lampek czy innych świątecznych ozdób (czy to aby nie przeprowadzka?). Jednak ostatecznie stwierdza, że to wszystko przecież idealnie nadaje się do… zabawy! Albo – gorzej – do zjedzenia.

Świąteczne drzewko jest bardzo atrakcyjne dla psa, ale dla kota chyba jeszcze bardziej. Ten pierwszy zastanawia się, jak unicestwić choinkę. Z kolei drugi stawia sobie za punkt honoru, by wspiąć się jak najwyżej… czyli na sam czubek drzewka. W końcu po co innego człowiek przytargał do domu kawałek lasu!?

Musisz pamiętać, że ilekroć twój pupil bawi się świątecznymi ozdobami, istnieje duża szansa, że świąteczna atmosfera przepadnie, zanim jeszcze nadejdą święta. Co więcej, potłuczone bombki, lampki i inne dekoracje stanowią naprawdę ogromne zagrożenie dla twojego czworonoga. Nie tylko ozdoby są niebezpieczne dla psa czy kota. Również rośliny,  takie jak jemioła czy gwiazda betlejemska są trujące i mogą bardzo poważnie zaszkodzić pupilowi.

Choinka w niebezpieczeństwie

Chcesz, by zarówno twój pies, jak i ozdoby świąteczne przetrwały najbliższe święta? Zatem koniecznie sprawdź, jak z tym problemem poradzili sobie internauci – ich kreatywność naprawdę zadziwia!

Choinka przyczepiona do sufitu? Choinka owinięta folią czy umieszczona w klatce? Wszystko po to, by uratować świąteczne dekoracje przed zwierzętami! Może nawet cię zainspirują i wykorzystasz pomysły już w nadchodzące święta? Jest wtedy większa szansa, że unikniesz katastrofy… I dzięki temu, mając czworonożnego przyjaciela, nie musisz już rezygnować z choinki.

A może ty masz jakiś swój pomysł na bezpieczne Święta z psem (czy kotem) i chciałbyś się z nami nim podzielić? Napisz w komentarzu!

Autor: Magdalena Olesińska