Człowiek dał psu nowe życie


Psa w typie pitbula w stanie skrajnego wygłodzenia, z wielką dziurą na zadzie pełną zjadających go żywcem pasożytów, znaleziono w lesie na przedmieściach Rio de Janeiro. Jego wybawca Wilson Coutinho Martins postanowił go odratować i uchronić przed zbliżająca się nieuchronnie śmiercią.

Znany w Brazylii ze swojego poświęcenia dla zwierząt, które potrzebują pomocy, Wilson Coutinho Martins tym razem zaopiekował się znalezionym w lesie pod Rio de Janeiro psem, bliskim odejścia za Tęczowy Most. Ten duży pitbul o pięknych zielonych oczach był tak wychudzony, że miał wszystkie żebra na wierzchu, ale co gorsza, miał także ogromną otwartą ranę na zadzie.

Z powodu niedożywienia (ważył zaledwie 13 kg), potwornego bólu i utraty dużej ilości krwi pies z trudem się poruszał. Wydawało się, że szanse na jego uratowanie są znikome. Ale Wilson postanowił zrobić wszystko, aby mu pomóc. Zabrał psa, którego nazwał Davi, do domu. Przede wszystkim zajął się otwartą, krwawiącą i zanieczyszczoną raną. Podawał psu antybiotyki i wykonał kilka transfuzji krwi. Regularnie bandażował też ranę.

Już po paru tygodniach było widać pewną poprawę, a po kilku miesiącach wytężonej opieki wybawcy pitbula, jego poświęcenia i wielkiej miłości okazanej Daviemu, rana została wyleczona, a pies przybrał na wadze.

Minął już ponad rok od znalezienia czworonoga w beznadziejnym stanie. Dziś Davi jest zdrowym, radosnym i szczęśliwym psem. Tę cudowną przemianę Wilson Coutinho Martins udokumentował na zdjęciach, które pokazują, jak krok po kroku podarował Daviemu drugie życie. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments