Czy twój pies jest twoim najlepszym przyjacielem?


Sprawdź 7 sygnałów, które o tym świadczą!

1.      Nigdy cię nie opuszcza

Twój pies uważa, że powinien towarzyszyć ci w każdej sekundzie życia. Nie może cię opuścić, gdy idziesz do łazienki, włączyć telewizję lub gdy szykujesz się do snu. Bo a nuż coś ci się stanie pod jego nieobecność? Nigdy nic nie wiadomo.

2.      Pilnuje cię w łazience

Twój pies dba o twoje bezpieczeństwo, gdy się kąpiesz. Nie możesz zamknąć drzwi, bo popiskiwania i drapanie szybko ci przypomną, że kogoś tu brakuje… A wystarczy mała szparka w drzwiach, by twój bohater wślizgnął się do środka i machaniem ogona pokazał, że znajduje się we właściwym miejscu. Przecież ktoś powinien sprawdzić, czy na pewno masz dobrze umyte plecy.

3.      Celebruje wspólne posiłki

Twój pies uwielbia częstować jedzeniem. Się częstować. Twoim jedzeniem. Gdy siedzisz i jesz, podchodzi i kładzie głowę na kolanach. Po co to robi? Chodzi tylko o to, by ci towarzyszyć. W końcu kto lubi sam spożywać posiłki?

4.      Nie liczy się z czasem

Twój pies zawsze ma dla ciebie czas, więc naturalnie oczekuje tego, żebyś i ty go miał. W dodatku wyznaje specyficznie poczucie mijających minut i godzin – nie było cię raptem 20 minut, a dla niego to wieczność! Zawsze, gdy wracasz do domu, ma czas, by cię powitać.

5.      Potrafi czytać w myślach

Twój pies zaprasza cię na spacer zawsze wtedy, gdy powinieneś odetchnąć trochę świeżym powietrzem. Wie też, kiedy zbyt długo siedzisz przy komputerze i czas zająć się czymś innym… Czym? Na przykład głaskaniem i zabawą z psem – czy to nie cudowny sposób na zrelaksowanie się? Twój pupil jest zawsze do usług!

6.      Nie pozwala zaspać do pracy

Twój pies wie, że powinieneś się wyspać – daje ci więc spać całą noc. Nie budzi cię o 2 ani o 3 w nocy, ale 6 to już stanowczo za późno! Wtedy zrobi wszystko, byś się obudził i nie spóźnił do pracy bądź innych ważnych zajęć. Bo o cóż innego mogłoby mu chodzić?

7.      Ogrzewa cię

Twój pies przytula się do ciebie zawsze gdy może ci być zimno. Nawet jeśli nie jest, ten jest blisko, bo nigdy nie wiadomo, kiedy jego ciepłe, miękkie ciało może się przydać. Nie potrzebujesz przecież w łóżku tak dużo miejsca, jak ci się wydaje, ale żywy piecyk zajmujący ¾ twojej powierzchni do spania zawsze się przyda, czyż nie?

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
3 lat temu

To wszystko co piszecie to święta prawda!