Dla aktywnych dwóch i czterech nóg


Już 7 lipca w Budach Iłowskich pod Sochaczewem odbędą się Mistrzostwa Mazowsza w Dogtrekkingu – wyjątkowa impreza dla tych, którzy lubią spędzać czas ze swym czworonogiem na sportowo, chcą sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość, a także dbają o kondycję swojego czworonoga.

');

Głównym organizatorem wydarzenia jest Mariusz Kostrzewa, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata psich zaprzęgów. – Pies od wieków podąża za swoim człowiekiem. Zawsze jest wierny i oddany. Tę więź trzeba pielęgnować, a dogtrekking to doskonały na to sposób – mówi Kostrzewa.  

Dla uczestników zaplanowano trzy długości trasy – ta licząca 30 km to profesjonalna trasa Mid (sponsoruje ją Royal Canin). Odcinek 10 km to trasa Hobby (sponsorowana przez Pedigree), a z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali odcinek o długości 500 m (patronuje jej Stowarzyszenie Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi).

W programie imprezy zaplanowano także pokazy i naukę szkolenia psów, rękodzieła ludowego i degustację kuchni regionalnej. Odbędą się też gry i zabawy sportowe – ci, którzy uprawiają nordic walking, będą się mogli sprawdzić na ośmiokilometrowej trasie.  

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w zawodach mogą się zapisać na stronie www.dogorient.pl lub w biurze zawodów 7 lipca. Liczba osób, które wezmą udział w zawodach, jest ograniczona w trosce o bezpieczeństwo startujących.

Patronem medialnym wydarzenia jest miesięcznik "Mój Pies".

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments