Dobro wraca i wygrywa ze złem


Ona adoptowała go, gdy był szczeniakiem. On po latach się jej odwdzięczył – uzmysłowił, że przemoc domowa jest złem, na które nie wolno pozwalać.

Kyro to pies w typie siberian husky, który we wczesnym szczenięctwie został porzucony przez matkę. Pod opiekę wzięła go Amanda – musiała karmić maleńkiego Kyro butelką, troszczyć się o niego i pielęgnować niczym zastępcza mama.

W tym czasie życie osobiste Amandy nie było ani łatwe, ani szczęśliwe – tkwiła w toksycznym związku z mężczyzną, który znęcał się nad nią. Dziewczyna wierzyła, że zasługuje na kopnięcia i wyzwiska, które ją spotykają, i upokarzanie znosiła w milczeniu. Do czasu.

Któregoś dnia chłopak Amandy kopnął Kyro. W pysk. Uderzenie było tak silne, że Kyro – wówczas szczeniak – prawie stracił wzrok. To wydarzenie wstrząsnęło Amandą. Znalazła w sobie dość siły, by położyć kres cierpieniom – swoim i ukochanego psa. Postanowiła, że nie pozwoli więcej, aby którekolwiek z nich cierpiało. To było trzy lata temu. 

Jak mówiła później mediom, nie wie, jak dziś wyglądałoby jej życie, gdyby nie Kyro. Być może nie miałaby odwagi ani motywacji, by odmienić swój los. Ale siła, jaką poczuła oraz chęć walki o szczęśliwe życie dla siebie i pupila spowodowały, że zakończyła ten koszmar.

Amanda zajmuje się fotografią. Zjawiskowe zdjęcia publikuje m.in. na Instagramie (https://instagram.com/goldilocksandthewolf/). Uwiecznia na nich przede wszystkim chwile z Kyro, który dziś jest pięknym psem o hipnotyzujących oczach. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments