Dwudziestoletni Simba dostał drugą szansę


Czy można przeżyć w towarzystwie psa dwadzieścia lat, a potem oddać go, niczym zużyty przedmiot, do schroniska? Niestety można, o czym przekonał się mieszaniec Simba. Psi staruszek trafił do przytuliska dla zwierząt w miasteczku Gardena w Kalifornii. W tym wieku i stanie zdrowia nie miał szans na adopcję.

Przywykli do różnych drastycznych sytuacji pracownicy schroniska Carson Animal Care Center w Gardena w Kaliforni byli wstrząśnięci, gdy w recepcji pojawił się mężczyzna ze starym psem na smyczy i oświadczył, że zwierzak jest taki stary i niesprawny, że rodzina postanowiła się go pozbyć. Zwierzak przestał pasować do jej stylu życia.

 „Człowiek-nieczłowiek” zostawił przestraszonego, dwudziestoletniego Simbę w przytulisku i odjechał, nie przejmując się, że skazuje go tym samym na pewną śmierć, która zastanie go nie w domu, wśród znanych i kochanych ludzi, tylko na betonowej podłodze schroniskowego boksu.

Pracujący w placówce weterynarz stwierdził, że zwierzak jest bardzo wiekowy i najwyraźniej chory, więc istnieje wskazanie do natychmiastowej eutanazji.  Na szczęście jeden z pracowników schroniska powiadomił o psie organizację Leave No Paws Behind, a ta pospieszyła z pomocą. Cztery dni później pies trafił do współpracującej z tą organizacją kliniki weterynaryjnej i tym samym wisząca nad nim groźba uśpienia zniknęła.

Okazało się, że Simba cierpi na szereg schorzeń wątroby i nerek oraz zaawansowany artretyzm. Z początku rokowania były złe, ale po rozpoczęciu leczenia i zaordynowaniu psu specjalnej diety okazało się, że staruszek czuje się lepiej, interesuje się otoczeniem i je, w dodatku ma wilczy apetyt. Załamanie stanu zdrowia było prawdopodobnie spowodowane szokiem, jaki pies przeżył po oddaniu do schroniska.

Obecnie, pod troskliwą opieką pracowników Leave No Paws Behind  Simba dochodzi do siebie. Szefowa fundacji zaczęła już poszukiwania stałego domu dla staruszka. Ma nadzieję, że szybko uda jej się przywrócić Simbie wiarę w ludzi, którą stracił w tak smutnych okolicznościach. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments