Dwuletni chłopiec został odnaleziony dzięki psu, który mu towarzyszył

Fot. Twitter/Franque Thompson

To ślady psich łap zostawione w błotnistym terenie – a nie drony i helikopter użyte do poszukiwań – doprowadziły policjantów do miejsca, w którym znajdował się malec.

Ma na imię Apollo i jest mieszańcem boksera i pitbula. Takich psów jest mnóstwo i pewnie nigdy
byście o nim nie usłyszeli, gdyby nie to, co zrobił. Cały internet huczy o tym, że dwuletni chłopiec został odnaleziony dzięki psu, który mu towarzyszył. A tym psem był właśnie Apollo.

Dwuletni chłopiec został odnaleziony dzięki psu, który mu towarzyszył

Ten poranek nie był z pewnością pogodny dla Myhii Perez i Domonica Peake’a, mieszkańców stanu
Michigan w Stanach Zjednoczonych. Kiedy Myhia wstała i poszła do pokoju swego syna – dwuletniego Princetona – przerażona zobaczyła, że go tam nie ma.

Okazało się, że drzwi wejściowe do domu są otwarte. Nigdzie nie było też psa, rocznego mieszańca pitbula i boksera, Apolla. Gdy rodzice zaczęli szukać malca w okolicy, znaleźli tylko jego pieluszkę. Można sobie wyobrazić przerażenie rodziców w tej sytuacji. Nie wiedzieli przecież, że już wkrótce w mediach pojawią się nagłówki: „Dwuletni chłopiec został odnaleziony dzięki psu, który mu towarzyszył”.

Najpierw pomyślałem, że wpadł do wody. Sądziłem, że go już nigdy nie zobaczę. W okolicy są jeziora i sadzawki. Wybiegłem na podjazd, ale zobaczyłem tylko ślady stóp syna, prowadzące na pole. Natychmiast zadzwoniłem na policję. Próbowali mnie uspokoić. Płakałem, nie byłem w stanie mówić – opowiadał reporterom portalu www.michiganhumane.org Domonic Peake, ojciec Princetona.

Przyjaciel ponad wszystko

Gdy Domonic Peake dzwonił na policję, nie wiedział jeszcze, że kluczową rolę w odnalezieniu syna
odegra Apollo. Pies był bardzo zaprzyjaźniony z malcem, spędzali ze sobą niemal cały czas i teraz też
nie zostawił Princetona samego. Towarzyszył mu bez przerwy i to właśnie ślady jego łap zostawione w błotnistym terenie – a nie drony i helikopter użyte do poszukiwań – doprowadziły policjantów do miejsca, w którym znajdował się malec. A było to niemal półtora kilometra od domu…

dwuletni chłopiec został odnaleziony dzięki psu, który mu towarzyszył
Fot. Twitter/Franque Thompson

Poszukiwania trwały trzy godziny. Na szczęście Princetonowi po tej przygodzie zostały tylko niegroźne zdrapania i ślady po ukąszeniach komarów. Apollo otrzymał w podziękowaniu za wierność i opiekę nad swoim małym przyjacielem oraz pomoc w jego odnalezieniu mnóstwo karmy i smakołyków od Daniela Abbotta, dowódcy miejscowej policji. W drzwiach domu, w którym mieszka Princeton, pojawiły się zaś dwa nowe zamki.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments