Dzięki pitbulce Roxy pozwala się pocałować


Jak wiele może pies, przekonali się Joey Granados z Los Angeles i jego mama Amanda. Chłopiec cierpi na zespół Aspergera (odmiana autyzmu), co powoduje, że m.in. unikał fizycznego kontaktu. Wiele się jednak pod tym względem zmieniło, gdy w jego domu zamieszkała przygarnięta pitbulka Roxy.

Gdy mamie Joeya Granadosa powiedziano, że jej syn cierpi na zespół Aspergera, poinformowano ją też, że takie osoby nie tolerują kontaktu fizycznego, a jeśli do niego dochodzi, mogą reagować agresywnie. Amandzie trudno się było pogodzić z tym, że nie może ani pogłaskać, ani przytulić, ani pocałować swego syna. Bardzo cierpiała z tego powodu, aż pewnego dnia w ich domu pojawił się ktoś, kto miał szare futerko i radosne usposobienie. Roxy – bo była to przygarnięta z Best Friends Animal Society pitbulka – odmieniła życie Amandy i jej syna.

– Jestem wzruszona – mówi Amanda Granados w rozmowie z www.lifewithdogs.tv. – Przez te wszystkie lata mój syn nie mógł trzymać mnie za rękę, nie mógł się do mnie przytulić – wszystko z powodu autyzmu – ale ten pies nauczył go, jak okazywać uczucia i jak to przyjmować. Teraz Joey trzyma mnie za rękę! Przytula się do mnie! Po raz pierwszy pocałował mnie w policzek!

Joey ma teraz 14 lat i po raz pierwszy dzięki Roxy znalazł przyjaciół. Dotąd wiódł bowiem samotne życie. – Ona otworzyła moje serce – mówi Joey o Roxy. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments