Dzień otwarty w schronisku w Korabiewicach


Na miłośników psów, kotów, koni i niedźwiedzi fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt czeka już dzisiaj 19 maja w schronisku w Korabiewicach. Czeka tam również ponad 400 zwierząt, które potrzebują wsparcia wolontariuszy i przede wszystkim – nowych domów.

– Czasy, gdy to schronisko było zamknięte na kłódkę, już minęły. Przytulisko zaprasza teraz wszystkich tych, którzy chcą przygarnąć czworonoga, a także tych, którzy pragną nam pomóc, ale nie wiedzą jak – mówi prezes fundacji Viva! Cezary Wyszyński.

Olga Bołądź, Honorata Skarbek, Majka Jeżowska, Anna Jurksztowicz, Paulina Sykut, Ewa Basta, Agnieszka Więdłocha – to tylko niektóre ze znanych osób, które biorą udział w wydarzeniu i wspierają schronisko.   

Fundacja Viva! nawiązała współpracę z właścicielem schroniska w lutym 2012 r. i od tego czasu utrzymuje kilkaset zwierząt, naprawia budy i wybiegi, sterylizuje i kastruje oraz leczy przebywające tam czworonogi. W schronisku przebywa około 400 psów, 17 koni, 9 kotów, 4 niedźwiedzie, krowa, wół i wilk.

Na wsparcie darczyńców czekają koty i psy, które potrzebują środków przeciwpchelnych i przeciwkleszczowych, suchej karmy, smyczy, szelek, obroży, posłań i koców. Konie czekają na kantary, uwiązy, musli, marchew, jabłka, z kolei niedźwiedzie na gruszki, jabłka, melony, kiwi, winogrona, pomarańcze, brokuły, kalafiory, orzechy, migdały i arbuzy. Potrzebne są również narzędzia do prac porządkowych – grabie, szpadle, łopaty, widły, taczki, miotły.

Wszystkie te rzeczy można przywieźć do schroniska dzisiaj między godziną 10 a 18. Adres schroniska: Korabiewice 11, gmina Puszcza Mariańska, dojazd przez Żyrardów lub Mszczonów.

Osoby, które nie mają możliwości osobiście przyjechać do schroniska, mogą wpłacać środki na pokrycie wydatków ogólnych bądź na konkretne potrzeby. Koszt miesięczny wyżywienia niedźwiedzia to 1500 zł, konia 350 zł, psa 50 zł, a jedna sterylizacja/kastracja kosztuje 150 zł. Wpłat można dokonywać na konto: http://www.schronisko.info.plAW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments